Takúto metamorfózu nepredpokladal naozaj nikto. Cristina Scucciová (34) sa stala známou, keď sa zúčastnila hudobnej televíznej reality šou Hlas Talianska, ekvivalente nášho Hlasu Česko Slovenska, v ktorých sa hľadajú spevácke talenty a víťaz dostane možnosť nahrať svoj album. Cristine jej úžasný hudobný talent a krásny hlas zabezpečili v roku 2014 postup do finále a nakoniec aj víťazstvo. Jej spevácke čísla sleduje na internete milióny ľudí. A fanúšikovia sa najnovšie určite potešili, že rádová sestra plánuje v kariére pokračovať, ale, ako nedávno oznámila, už bez toho, aby bola oblečená v habite. Navždy totiž z rádu odišla. 

Porotcovia talianskeho Hlasu boli unesení.
Zdroj: Profimedia

Úspech

Od kuriózneho víťazstva mladej mníšky z rehoľného rádu svätej Uršuly uplynulo už osem rokov. Hlavná výhra otvorila Cristine dvere do sveta šoubiznisu a k hudobnej kariére. Srdcia porotcov i divákov si získala už na začiatku, keď vo výbere naslepo zaspievala na pódiu No One od Alicie Keysovej. Toto číslo si otvorilo na youtube desiatky miliónov ľudí, ale to bol len začiatok jej veľkého hudobného dobrodružstva.

          Cristina Scucciová vystupovala nielen v Taliansku, ale svoj spev predviedla aj v iných európskych štátoch, napríklad u našich severných susedov v rámci Festivalu kresťanskej hudby. Nielen starý kontinent, ale celý svet bol nadšený z mimoriadneho talentu sympatickej mníšky. Speváčka sa však na istý čas stiahla z verejného života a nebolo o nej počuť. Za posledné roky sa však jej život obrátil o 180 stupňov.

Aj v habite vedela Cristina Scucciová rozvášiť divákov.
Zdroj: Profimedia

Metamorfóza

Víťazka The Voice of Italy sa nedávno objavila v programe talianskej televízie Verissimo a prekvapila divákov nezvyčajnou premenou. Do televízie prišla vo veľmi ženskom elegantnom kostýmčeku, s rozpustenými vlasmi a silným mejkapom. Prezradila, že už pred časom odhodila mníšsky habit. Priznala zároveň, že hoci už nie je mníškou, za tie roky, ktoré prežila medzi rádovými sestrami, považuje za najkrajšie obdobie svojho života a je za to veľmi vďačná. „Sestra Cristina je stále vo mne. Ak som dnes tým, kým som, to len vďaka sestre Cristine,“ vyznala sa v programe. Prezradila tiež, že hoci prešla náročnou a zložitou cestou, svoju vieru neopustila. Odchod z rádu s tým podľa nej nemal nič spoločné. „Ešte silnejšie verím v život i v Boha, pretože Boh je život,“ povedala pred kamerami. Keď jej následne položili otázku, či má odchod z rádu nejakú súvislosť s jej mediálnym úspechom, rozhodne to poprela. Úspech nemá podľa nej s odchodom z rádu svätej Uršuly nič spoločné. „Úspech nebol ľahký, ale nie on priviedol moje poslanie do krízy. U mňa nastala vnútorná premena, keď som stála tvárou v tvár obrovskej zodpovednosti byť božím svedkom,“ odpovedala.

Nedávno sa ukázala v civile.
Zdroj: Francesco Vertaglia

Pád

Ukazuje sa, že osud nebol za posledné roky ku Cristine príliš láskavý. Počas pandémie koronavírusu utrpela obrovskú stratu, keď zomrel jej milovaný otec. Veľmi dlho sa nedokázala s jeho smrťou zmieriť, trpela až tak, že musela vyhľadať pomoc u odborníkov. Stále však zdôrazňovala význam viery v Boha vo svojom živote.

          „Poprosila som o pomoc psychológa, pretože som nemohla pochopiť, kto vlastne som. Ale vieru a Boha som nikdy nespochybňovala,“ zdôraznila umelkyňa, ktorá momentálne pracuje ako čašníčka v Španielsku. Zrejme o nej v budúcnosti ešte budeme počuť a nie raz ju uvidíme na scéne. Vyjadrila totiž túžbu pokračovať v hudobnej kariére.

Viac foto v GALÉRII.

Vyzerá výborne, ale ľahké to nemá. Smúti za otcom.
Zdroj: Profimedia

Cesta k Hlasu

Cristina sa narodila v mestečku Vittoria na Sicílii, ale vyrastala v ne´dalekom Comise. Hudba ju lákala odjakživa, študovala na rádovej hudobnej a speváckej škole the Rose Academy v Ríme. V roku 2009 sa stala novickou, uršulínky si vybrala vari preto, lebo dva roky predtým spievala rolu zakladateľky tohto rácu sestry Rosy. Po tom, čo sa po dvoch rokoch vrátila z pôsobenia v Brazílii, kde učila chudobné deti, zložila rádové sľuby. Zúčastňovala sa na rôznych súťažiach kresťanských piesní, až nakoniec skončila v „civilnom“ Hlase Talianska.

Ako sympatická rádová sestra si získala milióny fanúšikov.
Zdroj: Profimedia