Zjavne nevedel, čo od dobroty. Milionár, biznismen, filmový producent i filantrop Steve Bing svoj život ukončil vo svojich 55 rokoch veľmi nečakane a nepochopiteľne. Vyskočil z okna svojho apartmánu na 27. poschodí v Los Angeles. Dôvody, ktoré uviedli zahraničné médiá, by sa mnohým zdali pre takýto krok nedostatočné. Ako píše portál denníka Daily Mail, v čase pandémie koronavírusu musel byť v karanténe. Podľa všetkého upadol do depresie, pretože bol izolovaný a veľmi mu chýbal kontakt s ľuďmi.

 

Úspešný

Zdalo sa, že má všetko a svet mu leží pri nohách. Steve Bing dosiahol v Hollywoode úspešnú kariéru, písal scenáre, ako producent sa podieľal napríklad na filmoch Pravidlá neplatia, Ruku na to, Hotel Noir a ďalších. Slovenskému divákovi je určite dobre známy aj svojho času veľmi obľúbený televízny seriál Krok za krokom. Steve sa dokonca vyskúšal aj ako herec a zahral si menšie úlohy.

Na nedostatok šťastia v živote sa nikdy nemohol sťažovať. Dá sa povedať, že svet filmu bol iba jeho koníček, existenčné problémy ho nikdy netrápili. Ako 18-ročný totiž po dedkovi, developerovi Leovi S. Bingovi, zdedil 600 miliónov amerických dolárov a pravidelne sa umiestňoval v rebríčku najbohatších obyvateľov Los Angeles.

Bing Ládin

Vo svojom okolí sa tešil povesti neúnavného playboya. Dnes 18-ročného syna Damiana mu porodila práve Liz Hurleyová, s tenistkou Lisou Bonderovou splodil dcéru Kiru. Ako rodič sa však veľmi neosvedčil, v oboch prípadoch jeho otcovstvo museli potvrdiť až DNA testy.

Keď mu Liz Hurleyová oznámila, že Damian je jeho, všemožne sa vykrúcal. Tvrdil, že s herečkou už netvorili pár, keď otehotnela. Za pravdu jej dal až súd. Médiá aféru veľmi pozorne sledovali, Binga označili za nevychovanca a hulváta a dali mu prezývku Bing Ládin.

Damian, ktorý už odštartoval modelingovú kariéru, má teraz nárok zdediť po milionárovi nemalú sumičku, proti čomu však všemožne brojí Bingova rodina. Neoblomný je najmä Stevov otec Peter, ktorý tvrdí, že ani jedno z jeho dvoch vnúčat nemá nárok na dedičstvo. Argumentuje tým, že ide o nemanželské deti a jeho syn sa s nimi nestýkal.

Vplyvný priateľ

Bingova smrť otriasla aj bývalým americkým prezidentom Billom Clintonom, ktorý ho považoval za svojho priateľa. „Mal som ho veľmi rád. Mal dobré srdce, pre ľudí bol ochotný spraviť všetko, čo bolo v jeho silách. Jeho entuziazmus a odhodlanie mi budú veľmi chýbať. Dúfam, že našiel svoj pokoj,“ povedal exprezident.

FOTO milionára Steva Binga a jeho syna v GALÉRII