Podľa údajov Európskeho seismologického centra malo zemetrasenie u našich susedov magnitúdu až 4,1 a epicentrum pri obci Nový Kostel.

"Po prepočítaní dosiahol najsilnejší otras 3.8. Efekt bol citeľne väčší, pretože zemetrasenie prebehlo v mäkkej hĺbke, okolo 7 kilometrov. Predchádzajúce otrasy boli v hĺbke zhruba 9 kilometrov," uviedla Jana Doubravová zo Seizmologického oddelenia Geofyzikálneho ústavu Akadémie vied ČR pre český portál idnes. Za posledné týždne sa jednalo už o niekoľký otras. Posledné otrasy namerali magnitúdu 3,7, po prepočte odborníci hodnotu upravili a 3,2. Posledné otrasy, ktoré prebehli pred polnocou v pondelok, sú tak tento rok zatiaľ najsilnejšie.

Na sociálnych sieťach užítelia hlásia otrasy od Chomutova, ale aj z Prahy. Podľa Jay Doubravovej, ľudia si aj slabšie záchvevy všimnú skôr v noci. Škody zatiaľ hlásené nie sú. "Takmer som dostala infarkt, triasol sa celý dom. Už aby to skončilo," píšu užívatelia na Facebooku. "Myslela som, že niekomu vybuchla plynová bomba, celý dom sa triasol," opisuje žena z Ostrova na Karlovarsku. "Šialený otras, spadla mi lampa, rachot, následne otrasy... Hnus a srdce až v krku. Zatiaľ to tento rok bolo najhoršie," potvrdzuje žena z Habartova.