Expertka na dvornú etiketu a zakladateľka inštitúcie Etiquette Myka Meierová, ktorá sa študovala na prestížnych školách vo Veľkej Británii i vo  Švajčiarku, prezradila, že vojvodkyňa z Cambridgea je známa tým, že je dokonalou hostiteľkou. Miluje varenie a veľmi rada osobne obsluhuje svojich hostí. Čím všetkým vás môže inšpirovať?  

Vojvodkyňa Kate
Zdroj: Getty Images

Určí odchod

Keď organizuje večierok, pošle pozvánku, a to nemusí byť papierová, keďže Kate je „eko“. A keď nechce, aby musela byť na párty ešte aj na svitaní, jednoducho na pozvánke napíše aj hodinu, kedy sa večierok končí.  Pri organizovaní večierkov sa prispôsobuje miestnym tradíciám. S priateľmi preferuje na privítanie bozk na líčka, jeden v New Yorku a dva Londýne. V pandemických časoch však tento zvyčaj opustila. Priatelia ju poznajú aj  tak, že pri podaní ruky má veľmi silný stisk, čo poukazuje a to, že je sebavedomou ženou.

Vojvodkyňa Kate myslí na chuťové bunky svojich hostí. Pri predjedle majú na výber z najmenej troch potráv, minimálne jedna je určená pre vegetariánov. Predjedlo servíruje Kate maličké, aby h hostia mohli zhltnúť na jeden raz.

Vojvodkyni Kate to v saku a v čiernych nohaviciach mimoriadne pristalo.
Zdroj: Getty Images

Na vzdialenosť vajíčka

Pre vojvodkyňu Kate je jej kabelka občas aj záchranou. Vždy ju drží  v oboch rukách, vďaka tomu sa môže vyhnúť situácii, kedy podanie ruky nie je vhodné. Etikety sa manželka princa Williama drží aj vtedy, keď si chce na párty sadnúť. Dodržiava zásadu, že vzdialenosť medzi jej zadkom a operadlom stoličky je vo veľkosti vajíčka, kolená sú vždy pri sebe a päty na zemi, pričom je dovolené mať prekrížené členky.

Fotografie štýlovej Kate si pozrite v GALÉRII.

          Kate je štýlová aj keď si pripíja. Z pohára s vínom si vždy odpije na tom istom mieste – aby nebolo vidno viackrát odtlačený rúž. Pohár, ako odporúčajú vinári, drží vždy za stopku. Ak je, tak zje maximálne tri hlty a potom urobí prestávku. A ako správna hostiteľka, nikdy  nedovolí svojim návštevníkom pomáhať s umývaním riadu, aj keď sa jej ponúknu.

Vojvodkyňa Kate
Zdroj: Profimedia