Kandidatúru Miloša Zemana na post hlavy štátu sprevádzajú fámy o jeho zdravotnom stave. To, že prvý muž Česka nie je práve v najlepšej forme, je zjavné na prvý pohľad. Minulý týždeň sa špekulovalo o rakovine slinivky a zrátaných dňoch, o pár dní sa už český prezident chválil, že po dlhých rokoch konečne netrpí cukrovkou. Liečbu, ktorú podstúpil, by odborníci iste nikomu neodporúčali. „V sobotu mi odišla cukrovka. Po dlhých a dlhých rokoch
som bol zbavený tejto choroby, zrejme preto, že v poslednom čase často jem sladké jedlá, lebo mi chutia. Je to trošku paradoxná terapia, ale vyplatila sa,“ vysvetlil na tlačovej konferencii.

Namiesto rakoviny žaloba!

Okolo českého prezidenta Miloša Zemana bolo vždy živo. Napriek tomu, že niektorí sa ho snažia predčasne pochovať. Minulý týždeň v utorok sa rozhodol odkryť Zemanove karty komunálny politik z Brna Svatopluk Bartík. Na Facebook napísal, že prezident už tri týždne vie o svojej diagnóze - rakovine. „Liečbu odmietol,“ píše ďalej na sociálnej sieti Bartík a pokračuje: „Prognóza tri až sedem týždňov.“ Zdroj neprezradil a správu podľa vlastných slov zverejnil len preto, že ide o najvyššieho štátneho činiteľa. „Myslím, že je vysoký verejný záujem na tom, aby to verejnosť vedela,“ dodal na záver.

Reakcia z kancelárie hlavy štátu nenechala na seba dlho čakať. „Môžem to úplne vylúčiť. Toto klamstvo sa v pražskej ,bažine‘ šíri už od jari. Teraz doputovalo do Brna. Pán prezident bol nedávno na CT. Žiadnym onkologickým ochorením netrpí,“ poprel správy prezidentov hovorca Jiří Ovčáček. Miloš Zeman dokonca chce Bartíka zažalovať za šírenie nepravdivej informácie a žiadať od neho ospravedlnenie a odškodné vo výške päť miliónov českých korún.

Klin klinom

Neprajníci, aj tí, ktorí sa úprimne báli o zdravotný stav českého prezidenta, najviac „žasnú“ nad jeho celkovým zázračným uzdravením. Aj keď pohľad na 73-ročného politika hovorí niečo iné. Je pochudnutý, v tvári sa mu zračí zreteľná únava, má problémy s rečou i chôdzou. Tieto príznaky nenasvedčujú tomu, že by bol v takej forme, ako o sebe tvrdí.

Prezident dlhodobo trpí polyfunkčnou neuropatiou, ktorá mu sťažuje chôdzu. Hovorilo sa, že má dnu aj cukrovku. Lenže teraz Zeman vyhlásil, že dnu nemá a z cukrovky sa úspešne vyliečil - jedením sladkých pokrmov. Lekári nad jeho vyhláseniami krútia hlavou.

Nuž, súčasný prezident a kandidát do ďalších volieb hlavy štátu sa špinavej kampani, ktorá je zameraná na jeho zdravotný stav, bráni naozaj svojsky. Ale ak mu glykémia naozaj klesla, môže byť príkladom pre ostatných. Len či by jeho liečba zabrala aj na obyčajných smrteľníkov…