Po troch týždňoch v nemocnici s covidom zomrel. Gligor Kedioski odišiel 2. januára na onen svet vo veku 45 rokov, manželka ho pritom prosila, aby si nechal pichnúť vakcínu proti koronavírusu, informuje dailymail.co.uk.

 

Rodina a priatelia si nie sú istí, ako sa nakazil vírusom. Gligor nebol očkovaný, napriek tomu, že sa ho jeho manželka Bilyana snažila presvedčiť, aby sa dal. Gligor žil s manželkou Bilyanou a ich päťročnou dcérou v anglickom Liverpoole, bol však pôvodom Macedónec. Jeho rodina preto teraz bojuje o repatriáciu Gligorovho tela do jeho rodnej krajiny.

Gligor strávil v nemocnici približne tri týždne, kým zomrel. Jeho priateľ Robert Karalioski dúfa, že tento príbeh zvýši povedomie o dôležitosti očkovania proti covidu. "Gligor nebol očkovaný. Bilyana bola plne zaočkovaná, ale on nie. Bál sa vakcíny, bál sa, že z nej dostane nejakú zdravotnú komplikáciu. Bilyana sa ho snažila presvedčiť, aby si dal vakcínu, ale nedokázala to," vysvetlil kamarát, podľa ktorého bola manželka pri Gligorovi až do konca.

"Strávila v nemocnici hodiny a dni, najmä v jeho poslednom týždni. Hoci bol v kóme, jeho manželka bola pri ňom, rozprávala sa s ním, púšťala mu hudbu, ktorá sa mu naozaj páčila," dodal rodinný priateľ.