Tri mŕtvice, infarkt a z toho vyplývajúce poškodenie mozgu. Mladá herečka a speváčka Demi Lovato prežila v 28 rokoch to, čo iní nezažijú za celý život ani by zažiť nechceli. Demi vypustila do sveta upútavku na nový dokument s názvom Demi Lovato: Dancing With The Devil, ktorý sa bude dať pozrieť 23. marca na YouTube. Prezradila v ňom zdrvujúce detaily svojho zdravotného stavu vyplývajúceho z predávkovania na večierku v roku 2018. Vtedy skončila v nemocnici a lekári bojovali o jej život.

Tvrdá životná lekcia

Demi začínala svoju kariéru ako detská hviezdička. Obrovskú popularitu nezvládla a roztočil sa kolotoč jej závislostí vrátane tvrdých drog. Po predávkovaní v roku 2018 dostala šancu doslova na znovuzrodenie. Poškodený mozog jej dodnes pripomína, že utiekla hrobárovi z lopaty. „Všetko sa to muselo stať, aby som dostala lekciu a poučila sa z nej,“ povedala Demi pre magazín People. „Bola to strastiplná cesta. Občas ma zamrzí, keď si spomeniem na tú bolesť, ktorú som musela vytrpieť, aby som to všetko prekonala, ale nič neľutujem.“

Speváčka je hrdá, akou sa dnes stala osobou. Svoju spoveď chcela ponúknuť fanúšikom a možno im tak pomôcť. Demi v rozhovore pre časopis priznala, že doteraz trpí následkami poškodenia mozgu a nemôže šoférovať pre „slepé miesta“. „Zostalo mi poškodenie mozgu a dodnes sa vyrovnávam s dôsledkami tohto javu. Nejazdím autom, pretože mám vo videní mŕtve miesta. Dlho som mala problém aj s čítaním. Bola to veľká vec, keď som asi po dvoch mesiacoch bola schopná prečítať si knihu, pretože dovtedy som videla rozmazane,“ opísala svoj stav Demi.

FOTO Demi Lovato od detskej hviezdičky po dnešok v GALÉRII

„Stále sa vyrovnávam s následkami a mám pocit, že sú tu stále, aby mi pripomínali, čo by sa mohlo stať, ak sa ešte niekedy dostanem na temnú stranu,“ hovorí s Demi s pokorou. „Som vďačná za tieto pripomienky a za to, že som mala šťastie a nemusela veľmi rehabilitovať. Rehabilitácia prišla z emočnej stránky,“ dodala Demi.