Mnohí už dávno čakali na túto správu! Vnuk kráľovnej Alžbety II. a vojvodkyňa zo Sussexu zverejnili, že zakrátko privítajú na svet ďalšieho potomka. Harry (36) i Meghan (39) s novinkou počkali na nedeľu večer, dátum na svätého Valentína si nevybrali náhodou. Nie je len jasné, či je za tým samoľúbosť alebo úcta k princeznej Diane. Alebo možno oboje.

Déjà vu

Päť dní pred veľkou novinkou totiž svet obletela správa, že ďalšia vnučka britskej panovníčky priviedla na svet svoje prvé dieťatko. Princezná Eugenie (30), mladšia dcéra Alžbetinho syna Andrewa, splodila s manželom finančníkom Jackom Brooksbankom chlapčeka, ktorého meno v čase našej uzávierky ešte nebolo známe. Ale keďže davy pri každej správe o Meghan a Harrym šalejú, informácia o ďalšom pravnukovi kráľovnej upadla tak trochu do zabudnutia.

Treba podotknúť, že podobný „podraz“ Meghan svojej „vyženenej“ kráľovskej príbuznej už raz urobila. Eugenie a Jack sa brali v októbri 2018. Bývalá americká herečka Marklová však vtedy zrejme potrebovala strhnúť na seba pozornosť a počas svadobnej hostiny oznámila svoje tehotenstvo. A tak - ako píše Dylan Howard a Andy Tillettová v knihe o kráľovskej rodine Royals at War - svadobní hostia namiesto toho, aby obdivovali a oslavovali nevestu, začali gratulovať Harrymu a Meghan. Výsledok? Chúďa Eugenie ani počas svojho veľkého dňa nebola v centre pozornosti.

Manželka princa Harryho svoj krok podľa všetkého s nikým nekonzultovala, takže jej vyhlásením ostal poriadne zaskočený aj samotný manžel. Američanka tak urobila spoločenský prešľap a voči Eugenii sa nezachovala fér.

Hold Diane

Aby sme neboli voči Meghan a Harrymu nespravodliví, treba povedať, že na dátum zverejnenia mali aj iné motívy. Preukázali tak poctu Harryho mame Lady Di (†36). Oznámenie o tehotenstve na deň zaľúbených malo byť podľa dvojice symbolické. Princezná Diana totiž pred 37 rokmi presne na Valentína zverejnila, že je druhý raz tehotná, čakala práve  Harryho.

Viac FOTO kráľovskej rodiny v GALÉRII >>

 Navyše Meghan v posledných mesiacoch prežívala skutočnú drámu. O jej druhom tehotenstve sa po narodení Archieho 6. mája 2019 špekulovalo už mnohokrát. V novembri 2020 vojvodkyňa zo Sussexu priznala, že tehotná už bola. Vlani v júli však potratila, ale priznať sa dokázala až po mnohých týždňoch. Mimochodom, nateraz nie je známe, či to bude chlapček alebo dievčatko ani plánovaný termín pôrodu.