Vo veku 73 rokov podľahol rakovine vychytený obchodník s umením Oliver Hoare. Dlhoročný priateľ kráľovského páru princa Charlesa a lady Diany a na isté obdobie kráľ srdca kráľovnej sŕdc. Nikdy to však nepriznal a nikdy ani nebol ochotný opustiť svoj ženu, dedičku naftárskeho biznisu, Dianu de Waldnerovú. Ako priniesli zahraničné médié, otec troch detí Hoare skonal vo svojom dome vo Francúzsku.

Milenec spoza kvetináča

Hoci boli Hoare a Diana a vlastne i Charles dlhoroční priatelia, medzi Hoarem a Dianou to zaiskrilo v 90. rokoch, a to tak, že sa začal vyskytovať v Dianinej spálni v Kensingtonskom paláci. A bol to veru poplach, reálny. Podľa Daily Mail Diana prepašovala Hoareho do paláca v kufri svojho auta. Historku neskôr verejnosti vyzradil kráľovský ochrankár Ken Wharfe.

V roku 1992, kedy sa ich aférka mala začať, zalarmovali Kensingtonský palác dymové hlásiče. Ken vyštartoval k Dianiným „komnatám“. Tam zistil, čo je vo veci. Na chodbe sa za okrasným stromčekom krkval polonahý Oliver Hoare. V ruke mal cigaru, ktorá podráždila hlásiče dymu. Diana totiž cigaretový dym neznášala, a tak milenca zo spálne aj s cigarou vykázala. Ochrankár mu podľa svojich slov poradil, aby cigaru zahasil a ponáhľal sa radšej späť do spálne.

Lady Diana a Oliver Hoare: Bol jedným z jej milencov počas manželstva s princom Charlesom. On to nikdy nepriznal a ani neopustil svoju manželku. Zomrel vo veku 73 rokov, podľahol rakovine.
Lady Diana a Oliver Hoare: Bol jedným z jej milencov počas manželstva s princom Charlesom. On to nikdy nepriznal a ani neopustil svoju manželku. Zomrel vo veku 73 rokov, podľahol rakovine.
Zdroj: Pinterest

Posadnutá láskou?

Diana sa svojej dôverníčka lady Bowkovej priznala, že „sníva o živote v Taliansku s pekným Hoarem“. Avšak, zostalo to len v rovine fantazírovania, keďže Hoare nemal v pláne opustiť svoju zákonitú manželku. Potom, čo sa v roku 1994 rozhodol preťať milenecké väzby s lady Di, Diana mala jeho dom v Chelsea začať bombardovať nepríjemnými telefonátmi.

Na naliehanie manželky, Hoare vo veci obťažovania kontaktoval políciu. Tá niektoré z 300 volaní vysledovala k súkromnej Dianinej linke v Kensingtonskom paláci, iné pochádzali z telefónnych búdok v Kensingtone. Vyšetrovanie bolo „na žiadosť pána Hoareho“ ukončené. Diana v rozhovore s Martinom Bashirom v roku 1998 priznala, že Hoaremu volala. Podľa jej slov „v priebehu šiestich až deviatich mesiacoch, niekoľkokrát, ale určite nie obsedantným spôsobom, to nie,“ trvala na svojom.

Kráľovská biografka Colin Campbellová tvrdila, že Diana si v tej dobe prešla obdobím zármutku, keďže mala zistiť, že je tehotná a ísť na potrat. Inak, doteraz sa špekuluje, že otcom princa Harryho nie je princ Charles, ale jeden z Dianiných milencov, ryšavý James Hewitt, ten to poprel.

Umelecké kšefty

Hoare študoval dejiny umenia na Sorbonne. Stal sa odborníkom na islamské umenie. V roku 2005 bol zapletený do vyšetrovania finančných transakcií šejka Sauda Al Thaniho z Kataru, najväčšieho svetového zberateľa umenia. Z faktúr vyplynulo, že mu Hoare predal umelecké diela v hodnote viac ako 20 miliónov libier.

Päť milencov

Okrem Hoareho mala princezná Diana počas manželstva s Charlesom ešte ďalších štyroch milencov. O ich mená sa s verejnosťou podelil Dianin súkromný sekretár Michael Gibbins. Medzi nimi bol Will Carling, kapitán anglického ragbyového tímu, Barry Mannakee, Dianin osobný strážca, James Hewitt, bývalý jazdecký dôstojník a James Gilbey, ktorý na Dianu v telefonáte, ktorý sa dostal na verejnosť šušlal.

Mohlo by vás zaujímať: