Karl Lagerfeld bol ikona módneho sveta. Bol inšpiráciou pre dizajnérov aj celebrity. Objavil štýl, eleganciu a nadčasovosť v štyroch kúskoch oblečenia a dvoch farbách. Celý svet sa mu klaňal a miloval ho, aj vďaka jeho úprimnosti, arogancii a nebojácnosti.

Bohatá mačička

Vo všeobecnosti to tak býva, že pozostalosť si rozdelia deti, či iní príbuzní, prípadne ten, koho nebohý uvedie v závete. Ten mal spísaný aj Lagerfeld. A v ňom jedno meno - Choupette, čo by nemuselo byť divné, keby nešlo o mačku - tá si teraz môže zaobstarať pelech za 150 miliónov libier. 

Lagerfeld nemal žiadneho potomka z jednoduchého a jemu vlastnému dôvodu. V minulosti totiž prehlásil, že ak by mal dieťa, ktoré by bolo lepšie ako on, neznášal by ho a ak by mal dieťa, ktoré by bolo horšie ako on, neznášal by ho tiež!

Ikonický domáci miláčik

Mačka Choupette sa stala skoro rovnakou módnou ikonou ako jej zosnulý majiteľ. Lagerfelda inšpirovala pri tvorbe mnohých produktov, najmä kabeliek. Na svojom Instagramovom účte sa môže pochváliť 120 000 sledovateľmi a blogom, ktorý jej spravuje odborník na digitálny marketing Ashley Tschudin.

Choupette je módnou ikonou ako jej majiteľ.
Choupette je módnou ikonou ako jej majiteľ.
Zdroj: Instagram

Chcel sa s ňou oženiť

Stále si myslíte, že nie je možné aby mačka dedila? Možné je aj nemožné. Podľa francúzskeho denníka Le Figaro, mačka Karla Lagerfelda podľa nemeckého zákona môže mať právo na niekoľko miliónov libier, ak je súčasťou závetu. „Ona má také šťastie! Je dedička,“ povedal v roku 2015 Karl na margo Choupette. V roku 2018 svoje vyhlásenie zopakoval, no dodal: „Nebojte sa, všetkého je dosť,“ čím naznačil, že každý jeho blízky dostane nejaké dedičstvo, píše Indepedent.

V roku 2013 zase pre CNN povedal, že by sa chcel oženiť so svojou mačkou. „Nikdy by som si nemyslel, že by som mohol svoju mačku tak milovať. No žiaľ, neexistuje žiadne manželstvo medzi ľuďmi a zvieratami,“ vyznal lásku Choupette. „Peniaze odkázané domácim zvieratám často prepadnú, keďže zvieratá nemôžu vlastniť žiaden majetok. Správcovia majetku môžu držať peniaze a na základe dôkazu, že peniaze boli použité výhradne na starostlivosť o domáce zviera, môžu byť použité novým majiteľom.“

Zatiaľ nie je známe, kto sa bude o Choupette starať, no šepká sa, že by to mohol byť model Brad Kroening a jeho syn Hudson, ktorému bol Lagerfeld krstný otec.