Futbalového útočníka Juventusu Turín Paula Pogbu pravdepodobne vydiera organizovaný gang. A je do toho zapletený aj jeho brat Mathias. Prípad už začala vyšetrovať francúzska polícia. Paul síce naposledy pôsobil v Anglicku a dnes je hráčom v Taliansku, no je rodený Francúz, hoci s guinejskými koreňmi.

Dvaja maskovaní muži s pištoľami sa bývalému útočníkovi Manchestru United podľa dostupných údajov vyhrážali vlani v jeho byte na parížskom predmestí Lagny-sur-Marne, kde Paul vyrastal a kam ho počas reprezentačného zrazu pred zápasom Francúzska s Pobrežím Slonoviny vylákali. Futbalista tvrdí, že jeho brat Mathias Pogba bol jedným z nich. Kanonier Juventusu sa francúzskej polícii priznal, že gangu mesiac po vyhrážkach skutočne zaplatil - 85-tisíc eur. Zločinecká skupina však chcela až 13 miliónov libier.

Do Turína za polovicu

Možno aj vyhrážky sú jeden z dôvodov, prečo sa donedávna útočník Manchestru United za každú cenu snažil zmeniť klub. Dokonca bol ochotný akceptovať zníženie platu. V Anglicku zarábal ročne 15 miliónov libier, v Turíne to bude zhruba osem, no Paul aj tak kývol na znak súhlasu.

Posledné týždne však nehráva, doliečuje si zranené koleno. A určite sa snaží nájsť východisko z nepríjemnej situácie. Aj jeho brat Mathias, ktorý sa - na rozdiel od Paula - narodil ešte v Guinei, hrával futbal. Zďaleka však nebol taký úspešný ako súrodenec. Rovnako bol útočníkom, no zahral si len za menšie anglické kluby ako Wrexham, Crewe či Crawley. Dnes je hráčom štvrtoligového francúzskeho Belfortu a s príjmami mladšieho brata svoje porovnávať nijako nemôže. Veď Paul Pogba v kariére zarobil už viac než 125 miliónov eur.

Mathias na bratove obvinenia zareagoval novým útokom. Tvrdí, že má v rukách dôkazy, ktoré úspešný život mladšieho súrodenca obrátia hore nohami. Ako prvé už stihol vytiahnuť bosoráctvo. Paul vraj používal čarodejníkov nielen na to, aby mu na ihrisku pomohli vyhnúť sa zraneniu, ale snažil sa počarovať aj svojmu sokovi vo francúzskej reprezentácii Kylianovi Mbappému. Na pomoc si vraj zavolal šamana, ktorý na to využil rôzne magické rituály. A to je vraj len začiatok.

„Môj brat je zbabelec, zradca a pokrytec. A už dávno stratil pojem o realite,“ tvrdí na videu, ktoré zverejnil cez TikTok 32-ročný Pogba starší. „Chce mi zavrieť hubu, dostať ma do väzenia. Ale čo keď na všetko, čo tvrdím, mám dôkaz? Hovorím ti, bratu, manipulovať s ľuďmi nie je dobré. Tvojou vinou som skoro umrel, vykašľal si sa na mňa. Keď všetko prezradím, ukáže sa, kto je najväčší pokrytec. Ja viem, všetci budú na tvojej strane, lebo si slávny, ale pravda je úplne iná. Verejnosť by sa mala dozvedieť určité veci. Aby sa mohla rozhodnúť, či si zaslúžiš rešpekt, obdiv a miesto vo francúzskom národnom tíme,“ pokračuje Mathias, ktorý reprezentoval Guineu. Za reprezentáciu africkej krajiny odohral päť zápasov.

„Len vydržte, moje veľké odhalenie sa blíži,“ tvrdí záhadne vo videu a dodáva, že má v rukách kompromitujúce videá aj na Paulovho agenta Rafaela Pimentu.

Z lásky už len zdrapy

Je to nečakané vyústenie navonok veľkej bratskej lásky. Paul mal Mathiasa v minulosti evidentne rád. Často sa ukazoval v jeho blízkosti, fotil sa s ním, no posledné udalosti všetko zmenili.

Pogbovci sú traja. Mathias má dvojča Florentina. Narodili sa v hlavnom meste Guiney v Konakry v auguste 1990. Paul v marci 1993 na predmestí Paríža, kam sa rodina presťahovala.

Aj Florentin hrávali profesionálne futbal, a to pomerne úspešne. Zahral si za Saint Etienne, Sochaux či americkú Atlantu. Nedávno aj on zmenil klub - z Francúzska zamieril do Indie, kde sa na dva roky upísal v Európe neznámemu klubu Mohut Bagan. Žeby aj on pred niečím utekal?

Multimilionárom v moslimskej rodine Pogbovcov je však len Paul. Manchester United v roku 2016 za neho zaplatil Juventusu Turín v tom čase rekordných 105 miliónov libier.

Späť v Juventuse

Hoci je 29-ročný útočník opäť v Juventuse, problémy ho neopúšťajú. V marci tohto roku Paul Pogba priznal, že pod portugalským koučom Josém Mourinhom - v čase, keď trénoval Manchester United - trpel depresiami. Teraz mu nočné mory prichystal člen vlastnej rodiny. „Posunul som celú vec ďalej príslušným orgánom. Viac sa k tomu zatiaľ vyjadrovať nebudem,“ uviedol v stanovisku.

Okrem bratových vyhrážok mal futbalista pred niekoľkými mesiacmi ďalší nepríjemný zážitok. Paul si za ženu zobral bolívijskú modelku Mariu Zulay Salauesovú, majú spolu dve deti. Tie spali v marci tohto roku doma aj s opatrovateľkou, keď zlodeji vyplienili Pogbov byt. „Boli tam aj šperky mojej mamy a zlatá medaila z majstrovstiev sveta,“ priznal Pogba, ktorý v ten večer hral v drese Manchestru osemfinále Ligy majstrov proti Atléticu Madrid. „Opatrovateľka celý priebeh lúpeže počula. Ihneď zavolala mojej žene a ochranke a potom sa zamkla v izbe. Ešte niekoľko dní z toho bola šokovaná,“ opísal Pogba pre francúzsky denník Le Figaro incident spred pol roka.

Ťažké chvíle hviezd

Futbalové hviezdy prežívajú momentálne ťažké časy. Pogbovi sa vyhrážajú, barcelonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang sa stal spolu s manželkou terčom ozbrojeného prepadnutia v Castelldefels neďaleko Barcelony. Kúsok od vily, kde býval Lionel Messi. Do Aubameyangovho domu hodinu po polnoci vnikli štyria maskovaní lupiči so zbraňami a s kovovými tyčami. Manželov zastrašovali tak dlho, kým im neotvorili trezor a neodovzdali šperky, ktoré tam mali schované.

FOTO V GALÉRII

Ukradnuté hodinky novej posily Barcelony Poliaka Roberta Lewandowského v tréningovom centre klubu vyzerajú oproti Aubameyangovmu nočnému zážitku ako taľafatka. Najmä keď zlodeja polícia vypátrala a hodinky v hodnote 70-tisíc eur Lewandowskému vrátila.