22-ročná študentka miluje byť extréme opálená. Neznámi ľudia sú dokonca presvedčení, že je černoška či mulatka. Tmavej farbe svojej pokožky vďačí pravidelným návštevám solária, ako aj nebezpečnej látke, ktorú si podkožne aplikuje spolu so svojím priateľom.

Hannah vždy snívala o tmavej pokožke. Tvorcom programu Hooked On The Look (Zaťažený na svoj vzhľad) sa priznala, že jej vôbec nejde o zmenu rasy – z čoho ju mnohí obviňujú – ale len o farbu pokožky. Internetoví diskutéri však na nej nenechali nitku suchú. Na jednej strane ju vysmiali, na druhej strane ju obvinili z rasizmu či kultúrneho barbarstva. Tvrdia tiež, že Hannah Tittensorová sa vydáva za černošku, čo považujú za nevhodné.

Hannah používala najskôr samoopaľovacie krémy.
Hannah používala najskôr samoopaľovacie krémy.
Zdroj: internet

Budúcnosť ju netrápi

Závislosť britskej študentky sa začala ešte počas jej tínedžerského veku. Vtedy začala používať samoopaľovacie prostriedky, ale efekt nebol zďaleka taký, aký si želala. Jej priateľ ju presvedčil, aby začala chodiť do solária a brat jej povedal o melanotane, prostriedku, ktorý sa aplikuje podkožne. Táto látka je však vo Veľkej Británii zakázaná a lekári ju považujú za nebezpečnú.

Hannah ju však používa každý deň, spolu so svojím priateľom. S ním chodí tiež do solária, a to tri razy do týždňa na 15 minút. Vôbec sa nezamýšľa nad tým, že táto závislosť ju môže priviesť do hrobu. V jej rodine sa totiž vyskytli prípady rakoviny kože či melanómu. Okrem toho, príliš silné opaľovanie môže spôsobiť problémy aj ľuďom, ktorí na tento druh ochorenia nemajú genetickú predispozíciu. Hannah však v programe bezstarostne vysvetlila, že „sa sústreďuje na to, ako vyzerá teraz, a nedbá o budúcnosť“.

Melanotan spôsobuje zhnednutie pokožky, zvyšuje libido, znižuje chuť do jedla a zvyšuje spaľovanie tukov. Spôsobuje aj stmavnutie materských znamienok.

Pozrite si extrémne opálenú Hannah Tittensorovú na týchto snímkach >>

Efekt samoopaľovacích krémov jej nestačil, tak použila intenzívnejšie metódy.
Efekt samoopaľovacích krémov jej nestačil, tak použila intenzívnejšie metódy.
Zdroj: internet