Tip na článok
Sunroq - takto vyzerá kabriolet, vytvorený z Karoqu.

Sunroq: Takto vyzerá koncept škodovky v prevedení kabrio

Na koncepte kabrioletu, ktorý vychádza z SUV Škoda Karoq, približne osem mesiacov pracovalo 23 študentov zo siedmich rôznych odborov podnikového učilišťa Škoda Auto.

Galéria k článku (8 fotografií )
Škoda Sunroq
Škoda Sunroq
Škoda Sunroq

Jedným z posledných nutných krokov projektu Azubi Car, ktorý už piaty rok umožňuje študentom podnikového učilišťa vytvoriť vlastný unikátny koncept nového automobilu, je nájsť pre nový model auta vhodné meno.

V tomto roku študenti prostredníctvom profilov automobilky na sociálnych sieťach vyzvali zákazníkov a fanúšikov mladoboleslavskej automobilky, aby im návrhy mien posielali oni. Zo stoviek mien nakoniec vybrali Sunroq.

Dĺžka, šírka aj rázvor modelu Sunroq sú spoločné s vozom Karoq. Zostal tiež výkonný štvorvalcový motor 1.5 TSI. S ním auto zrýchli na 100 km/h za 8,6 sekundy a má maximálku až 195 km/h.

Interiér je rovnako extravagantný ako zovňajšok.
Interiér je rovnako extravagantný ako zovňajšok.
Škoda Auto

Podstatnou zmenou je pochopiteľne úplne prepracovaná karoséria. Po odstránení strechy sa mladí konštruktéri pustili do úpravy dverí, prepracovali tiež dizajn stĺpikov A a B.

Zadná časť vozidla sa zmenila kompletne, auto má úplne nové piate dvere. Auto má podsvietené kľučky, smerovky sú vybavené špecifickými detailami. V tme sa na vozovku z predných aj zadných nárazníkov premieta logo Škoda.

VIDEO Plus 7 Dní