Málokto to čakal. Koncom mája nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (45) priznala, že sa svojím partnerom prechádza náročným obdobím. Verejné vyhlásenie zverejnila ešte pred tým, než na plný úväzok nastúpila do prezidentského paláca. „Náročné obdobie“ si mnohí vysvetlili ako diplomatickejšiu formuláciu slova rozchod. Peter Konečný (52) pritom počas predvolebnej kampane stál pevne po Čaputovej boku a bol jedným z faktorov, prečo si získala sympatie voličov. Na rozdiel od niektorých iných mužov totiž neskrýval obdiv voči svojej partnerke.

„Je to krásna žena, ktorú som registroval, vyrastali sme v susedných uliciach, čiže som si ju nemohol nevšimnúť,“ priznal po voľbách, ako sa svojou láskou v Pezinku, odkiaľ obaja pochádzajú, spoznali. Napriek „náročnému obdobiu“ prezidentka Petra Konečného, ktorý je fotografom a textárom, pozvala na dnešnú inauguráciu do Bratislavy. No kým ona chystala na sobotu svoju garderóbu, on sa rozhodol radšej prevetrať si hlavu.

Dával si do tela

Účasť na ostrosledovanej slávnosti bývalý partner Zuzany Čaputovej vopred potvrdil. Ale krátko pred ňou chcel zrejme prísť na iné myšlienky. A tak sa vo štvrtok večer zaradil medzi amatérskych športovcov, ktorých je v okolí Slnečných jazier v Senci v tomto období neúrekom. Z jeho rodného Pezinka to má do známeho rekreačného strediska len pár minút cesty a bez ochranky, ktorá sprevádza Zuzanu Čaputovú na každom kroku, si tam mohol užiť príjemnú anonymitu.

Obliekol si však ružové tričko a na nohy navliekol kolieskové korčule. A keď si to urastený chlap začal trieliť po korčuliarskej trase, náhodné okolidúce sa za ním obzerali. Ibaže Konečný mal jasný cieľ. Kým iným korčuliarom stačí jedna cesta okolo jazier, aby sa poriadne zadýchali, on rovnakú trasu prešiel ako blesk viackrát. Zdalo sa však, že sa pritom zapotil. Posúďte sami…