Na svojom facebookovom profile sa  prezidentka ukázala v  poľnom   výstroji, ktoré jej ako hlavnej veliteľke ozbrojených síl poslal náčelník generálneho štábu, generál Daniel Zmeko. Oblečená  v maskáčových nohaviciach, zelenom tričku a bagančiach pózuje v čase, keď predstavitelia armády v Banskej Bystrici usilovne nacvičujú vojenskú prehliadku. Tá bude súčasťou   osláv 75. výročia Slovenského národného povstania.

Prehliadka začne vo štvrtok 29. augusta o pätnástej hodine na Štadlerovom nábreží, čiže v centre Banskej Bystrice, na hlavnej ceste vedúcej cez mesto popri rieke Hron. Zhruba hodinu a pol trvajúcu parádu odštartuje vojenský hold prezidentke Slovenskej republiky.

Ministrove ospravedlnenie

Aby všetko dobre dopadlo, Banskobystričania si už vyskúšali rôzne dopravné obmedzenia, ktoré budú oslavy sprevádzania. Počas generálnej skúšky  vojenskej prehliadky  boli  uzavreté mnohé ulice v centre mesta, na každej križovtke stálo policajné auto. Minister obrany Peter Gajdoš sa miestnym ospravedlnil za hluk rušiaci nočný kľud, keďže nácvik sa začal večer o dvadsiatej prvej hodine. Na nácvik pochodujúcich vojakov a tanky zanechávajúce za sebou hustý dym sa prišlo pozrieť niekoľko  stoviek ľudí. Malú ukážku toho, čo prehliadka divákom počas osláv poskytne, ponúkame  v našich videách.