Tip na článok
Pouličná bitka v Košiciach, do ktorej sú zapletení aj Paškovi synovci.

Bitka Paškových synovcov: Najmladší z nich ďalej drzo rozdáva pokuty

Akú dohru bude mať brutálna bitka so synovcami expredsedu parlamentu Pavla Pašku v Košiciach, nik naisto nevie.

Okamžité „stínanie“ hláv synovcov prominentného Košičana a politika Pavla Pašku za účasť v brutálnej nočnej bitke v centre Košíc sa nekoná. Najmladší z bitkárov Maroš Paška stále chodí do práce a ako dopravný policajt dáva vodičom pokuty.

Pobúrení

„Každý deň chodí do roboty, akoby sa nič nestalo, a ešte má tú drzosť dávať vodičom na ceste pokuty. Niekto sa očividne snaží túto kauzu potichu zamiesť pod koberec. Je to nehoráznosť, ja som policajt a mňa by za niečo také ihneď vyhodili. A on si chodí do roboty akoby nič,“ ozval sa nám do redakcie PLUS 7 DNÍ jeden z kolegov Maroša Pašku.

Paškov zamestnávateľ sa bráni, že rozviazanie pracovného pomeru s týmto policajtom nie je až také jednoduché a celý proces môže trvať i dva mesiace. Kým sa šetrenie neskončí a Paška definitívne nedostane výpoveď, je stále mužom zákona.

„Policajt je zatiaľ ponechaný v činnej službe,“ potvrdila nám hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mesárová. V prípade súbežne prebiehajú dve konania - jedno pod taktovkou inšpekcie ministra vnútra, druhé pod taktovkou vyšetrovateľa. Ten skúma celú bitku. A nie je vylúčené, že padne obvinenie aj v prípade druhej strany, teda na dobitého mládenca.

Čítajte viac:

Bitka, nemocnica aj policajti: Oslava Paškovcov sa skončila divoko

Dlhé, predlhé skúmanie

O tom, či Paška pre bitku vyzlečie policajnú uniformu, však rozhoduje iba jeho nadriadený. „Konanie vo veci prepustenia zo služobného pomeru v zmysle platnej legislatívy je samostatné konanie, ktoré je nezávislé od vyšetrovania vedeného odborom inšpekčnej služby,“ vysvetlila krajská policajná hovorkyňa Jana Mesárová.

„Na základe uznesenia vyšetrovateľa odboru inšpekčnej služby začal konanie vo veci prepustenia zo služobného pomeru voči obvinenému policajtovi podozrivému z protiprávneho konania.“

Podľa Mesárovej teraz nadriadený v personálnom konaní zisťuje, či v prípade ide o porušenie služobnej prísahy, alebo služobnej povinnosti zvlášť hrubým spôsobom a jeho ponechanie v služobnom pomere by bolo na ujmu dôležitých záujmov štátnej služby. Jednoducho - Paškov nadriadený skúma, či bola bitka z jeho strany taká agresívna, že porušil povinnosti policajta konajúceho v civile.

„V prípade, že nadriadený zistí skutočnosti zakladajúce dôvod na prepustenie, policajt bude zo služobného pomeru príslušníka PZ prepustený,“ uzatvára.

Čítajte viac:

Ján, ktorý sa pobil s Paškovcami: Teraz na mňa vyťahujú špinu!

Podpora

Ďalší z bratov, Branislav Paška, bol v čase našej uzávierky stále práceneschopný. Riaditeľ nemocnice ho síce odvolal z funkcie, no o prácu neprišiel. V nemocnici mal na starosti verejné obstarávanie.

Ako sme sa dozvedeli od hovorkyne nemocnice Ladislavy Šustovej, personálnymi otázkami sa môžu zaoberať, až keď pán Paška riadne nastúpi do práce.

Posledný z bratov, Martin Paška, v minulosti kandidoval za poslanca mestskej časti Staré Mesto v Košiciach. On jediný je pre nočnú bitku bez práce. Mesto ako zriaďovateľ bytového podniku ho síce nevyhodilo, no dohovoril mu primátor a Martin Paška sám podal výpoveď.

Ako sme sa však dozvedeli, niektorí zamestnanci bytového podniku začali spisovať petíciu na jeho podporu. „Bolo to skôr niečo ako otvorený list primátorovi, ktorý hovoril, že pán Paška bol odborník a človek na správnom mieste. Kolovalo to tu po podniku. No mnohí to ani nepodpísali,“ prezradil nám jeden zo zamestnancov Bytového podniku mesta Košice.

Všetci traja Paškovci už boli obvinení z výtržníctva a z ublíženia na zdraví. Známi bratia svorne tvrdia, že sú nevinní a že len bránili brata, no aj tak si zaobstarali prominentného právneho zástupcu - šéfa katedry trestného práva na právnickej fakulte v Košiciach Sergeja Romžu.

VIDEO Plus 7 Dní