Tip na článok
Kamarátsky rozhovor, kritizujú Harryho s Charlesom Angličania.

Britský humor? Nie v kráľovskej rodine. Princ Harry strápnil vlastného otca

Princ Harry si na jeden deň vyskúšal prácu novinára v rádiu. Pre britský verejnoprávny rozhlas BBC vyspovedal amerického exprezidenta Baracka Obamu aj svojho otca, princa Charlesa.

Galéria k článku (9 fotografií )
Harry a Barry, aj rozhovor princa s exprezidentom bola kamarátsky. Obama bol však živší, vtipnejší a otvorenejší ako Charles.
Prince Harry and Ms. Markle visit the Nottingham Academy, Nottingham, UK.  01/12/2017.  During the visit they met Head teachers from the Academy and local primary schools as well Full Effect staff and mentors.   Full Effect is a programme that has been supported by The Royal Foundation of The Duke and Duchess of Cambridge and Prince Harry since 2013., Image: 356868536, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, TEMP Camerapress
Princ Harry a americká herečka Meghan Markle odmietajú pozvať Donalda Trumpa na svoju svadbu.

S Barackom Obamom viedol princ Harry asi 40 minútový rozhovor. Svet obleteli hlavne jeho posledné minúty v štýle otázka a rýchla odpoveď. Žáner typický skôr pre ženské magazíny a rozhovory s celebritami.

Keď Harry stretol Barryho

Harry v ňom Obamvi dával na výber medzi dvomi vecami. „Suits“ alebo „Good Wife“ pýtal sa princ na obľúbené seriály. „Suits (Kravaťáci), samozrejme,“ odvetil Obama. „Dobrý výber,“ dodal Harry, ktorého v máji budúceho roka čaká sobáš s jednou z hlavných postáv tohto seriálu Meghan Markleovou alias Rachel Zane. „Trenky alebo boxerky?“ skúšal Harry ďalej. Z odpovede sa exprezident USA vykrútil. „Jordan alebo LeBron?“ Jordan, odpovedal bývalý šéf Bieleho domu, koho z dvojice basketbalistov obľubuje viac. „Zbožňujem aj LeBrona, ale som chlapík zo Chicaga,“ zdôvodnil.

Rozhovor medzi princom a exprezidentom získal na sociálnych sieťach popularitu a aj významné magazíny mu dali pozitívnu odozvu. Obama hovoril počas prvých minút o živote po odchode z Bieleho domu ale aj o svojich názoroch na veľké témy, ktorými dnes žije svet. Poslucháči ocenili tón reči, uvoľnenosť a ľudový jazyk, ktorým Obama odpovedal. BBC nahrávala aj prípravu Harryho na Obamu, keď mu vysvetľoval, koľko času majú. „Mám hovoriť rýchlo? Lebo ja zvyknem rozprávať pomaly,“ pýtal si Obama inštrukcie. „Mám mať britský prízvuk?“ smial sa.

Obama na svadbu? A čo Trump?

Kritici ocenili aj to, že Obama otvorene hovoril o svojom detstve, kedy ho vychovávali starí rodičia. Vyjadril napríklad ľútosť nad tým, že svojho keňského otca skoro nepoznal. Bývalý prezident tiež varoval mladých pred nebezpečenstvom, ktoré môžu znamenať sociálne siete. Paradoxne, jeho popularita je stále veľká aj vďaka nim.

Zaujal aj exprezident, keď sa spýtal Harryho, či bude medzi pozvanými na svadbu s herečkou Meghan Markleovou. Harry jasne neodpovedal. „Ešte neprezradíme, kto bude a kto nebude pozvaný, aby sme nepokazili prekvapenie,“ povedal. Tamojšie médiá špekulujú, že princ si Obamovcov na svojom veľkom dni želá, avšak nechce uraziť Trumpovcov. Verejnoprávna stanica rozhovor odvysielala 27. decembra.

S otcom to nefunguje

O deň neskôr zverejnila BBC ďalší počin Harryho v úlohe moderátora. Tentokrát si za partnera v rozhovore vzal svojho otca, princa Charlesa. Dlho bola reč hlavne o klimatických zmenách aj o nových technológiách a ich mieste v živote ľudí a firiem.

Princ Charles však neprezradil nič osobné a jeho tón reči zrejme poslucháčov nudil. Britský humor z druhého rozhovoru akosi cítiť nebolo. Z otca princ Harry nevytiahol žiadne informácie, ktoré by mohlo publikum oceniť, otázky aj odpovede vyzneli len ako oficialita. Ďalší kritici označili rozhovor za nevyužitú príležitosť najmä pre Charles, keďže sa následník trónu spravidla neprihovára cez verejnoprávny rozhlas či televíziu. Kritiku schytal aj Harry, ktorý sa inak v súčasnosti vďaka zásnubám vezie na vlne popularity. Briti mu pripomenuli, že hoci dnes dáva veľký priestor otcovmu monológu o ochrane planéty, kedysi obľuboval poľovačky v Afrike.

VIDEO Plus 7 Dní