Azda sa v talentových súťažiach ešte neobjavil žiaden porotca, ktorý by musel znášať viac kritiky ako Jana Kirschner (40) v šou The Voice Česko Slovensko. Afekt či nelogické vyjadrenia a činy, ktoré predvádza na obrazovke, privádzajú divákov do vytrženia. „Správa sa ako nafetovaná, alebo pripitá. Je ako pubertálne decko. Hanbil som sa za ňu a nakoniec som to kvôli jej infantilite prepol,“ je len jedno zo zdrvujúcich vyjadrení na adresu niekdajšej zlatej slávice. Pripomeňme si, čo všetko v súťaži postvárala a prečo.

1. Zatienila ju amatérka

Pamätníci vedia, že Jane Kirschnerovej v čase začiatkov nedával nikto veľkú nádej na úspech. Iste to bolo aj vďaka nie veľmi vydarenému speváckemu prevedeniu piesne Balada o poľných vtákoch, ktorú spievala ako finalistka súťaže Miss v roku 1996. Cover verziu tohto hitu zaradila aj na svoj prvý album, ku ktorému sa pre neúspech nepriznáva.

Po vyše dvadsiatich rokoch túto pieseň zaspievala v The Voice iná začínajúca speváčka - Anna z Novej Dubnice, navyše podstatne lepšie ako kedysi Jana. Tá tentoraz sedí v porote a môže pomôcť talentovanejšej speváčke, ako bola kedysi ona sama. Z pre nás nepochopiteľných dôvodov to však nespravila. Ešte viac je pre nás nepochopiteľné, že za ňou po skončení vystúpenia utekala, aby jej oznámila, aká bola úžasná a že má spievať ďalej.

Prečítajte si tiež:

Prekáža vám správanie Jany Kirschner? Napíšte nám do diskusie!