Tip na článok

Kauza Gorila: Obvinili človeka od bývalého riaditeľa Markízy Pavla Ruska

Bratislavský advokát Juraj P. je obvinený z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Podpísaním zmluvy mal podľa záverov vyšetrovateľa pripraviť akciovú spoločnosť Bratislavská teplárenská o viac ako sedem miliónov eur.

Obvinenie vzniesol odchádzajúci šéf tímu Gorila Marek Gajdoš. Spolu s Jurajom P. obvinil aj ďalšieho člena predstavenstva. Zaujímavé je, že predstavenstvo malo v období, keď sa o uzavretí zmluvy rozhodovalo, šesť členov a štyria z nich za podpis zmluvy hlasovali. Vyšetrovateľ Marek Gajdoš však obvinil len tých, ktorí zmluvu aj podpísali, hoci tým plnili uznesenie predstavenstva prijaté hlasmi ďalších dvoch členov, ktorí mali rovnakú mieru spolurozhodovania.

Advokát Juraj P. bol v minulosti na čele bratislavskej organizácie politickej strany Aliancia nového občana, ktorej predsedom bol Pavol Rusko. V auguste 2005, kedy šéf ANO Pavol Rusko čelil svojej zmenkovej kauze, ktorá otriasla vládnou koalíciou, sa o Jurajovi P. začalo hovoriť ako o pravej ruke svojho straníckeho šéfa. Bol poslancom miestneho zastupiteľstva v Petržalke, bratislavského mestského zastupiteľstva či poslancom bratislavského VÚC, strana ANO ho nominovala aj do pozícií v Prezídiu Fondu národného majetku a v predstavenstve štátnej akciovky Bratislavská teplárenská.

Práve jeho pôsobenie v orgánoch teplární je dnes predmetom vyšetrovania. Juraja P. sme požiadali o vyjadrenie, avšak telefń má presmerovaný na svoju asistentku a na sms správu nereagoval. V najbližších dňoch by sa k prípadu mal vyjadriť aj šéf Úradu špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik.

Detaily o vyšetrovaní kauzy si prečítate aj v najnovšom vydaní týždenníka Plus 7 dní.

VIDEO Plus 7 Dní