Policajná akcia sprevádzaná samotným Kočnerom dávala najavo, že roky nepriestrelného podnikateľa včera odetého v nepriestrelnej veste delia len hodiny od ďalšieho obvinenia. Tentokrát v súvislosti s vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Utorkové razie dávajú tušiť, že niekto rozprával alebo niekto nebol dostatočne obozretný. A polícia len musí overiť dané skutočnosti. Médiá si pritom už týždne kládli otázku  - prečo k obhliadke jeho nehnuteľností stále vlastne nedošlo. A to sa Kočner v úlohe hlavného podozrivého spomína už viac ako dva týždne.

Za skutočného objednávateľa vraždy ho vo svojej výpovedi označil Zoltán A., ktorý ako jediný zo zadržanej štvorice spolupracuje s políciou. Kočner má blízko aj k Alene Zs., ktorú zatiaľ polícia označuje za objednávateľku vraždy. Mal s ňou pomerne blízky vzťah a podľa babky ho jej pätnásťročná vnučka dokonca volala krstný otec. Navyše, Kočner sa s Alenou stretol len mesiac pred vraždou v Rusovciach.  O desať dní neskôr začali vrahovia s obhliadkami miesta činu vo Veľkej Mači, kde novinár býval.

Samozrejme, z tohto sa nedá vlastne nič vyvodiť, iba ak domnienky. Otázka teda je, či Kočner o objednávke vôbec  vedel. Otázne je stále aj to, či bol objednávateľ.   Môžeme sa pýtať, či o objednávke vedel a nezakročil.  Alebo len pre niekoho zháňal o novinároch informácie.  Okrem prvej ho ostatné tri verzie neospravedlňujú.

Ak by aj zháňal na novinárov informácie, sám v tom isto nešiel. Kuciaka asi nesledoval, nemonitoroval a nefotil Kočner. Na Slovensku je Kočner kdekoľvek a kedykoľvek nenápadný ako žirafa v tráve. Informácia zo súdu zatiaľ postačí – profil na zavraždeného Janka robil profík, novinár alebo súkromný policajt.  Predpokladajme, že nielen políciu bude zaujímať názor kočnerovej pravej ruky - Petra Tótha, ktorý by takýmto profíkom, novinárom alebo súkromným policajtom mohol byť.  Hneď ako sa Peter Tóth vráti z Washingtonu, kde by podľa jeho FB statusu mal momentálne byť. Iba žeby tam nebol.  A okrem toho, že sa od svojho chlebodarcu momentálne dištancuje - prehovorí aj o tom, o čom by mlčať nemal.

Mohlo by vás zaujímať: