Andreja Danka, ktorý sa snaží vládne zemetrasenie prečkať v čo najväčšej tichosti a maximálne vystupovať ako zmierovateľ premiéra Roberta Fica s prezidentom Andrejom Kiskom, v krušných chvíľach teší aspoň hrejivý pocit luxusu na zápästí ľavej ruky. Cena jeho zlatých hodiniek sa počíta v desaťtisícoch eur, čím môže popri Ficových 20-tisícových IWC Schaffhausen s predsedom vlády spokojne držať krok.

  • Ministrovi Druckerovi sa finančne darí: Jeho manželka na párty odhalila nevídaný luxus!

Šperk

Predseda parlamentu stavil na francúzsku kvalitu. Značka Cartier patrí v oblasti šperkov a hodiniek k elitnému artiklu a Danko siahol v jej sklade do tých najvyšších priečok. Hodinky z edície Santos sú kompletne vyrobené z osemnásťkarátového zlata a snobský nádych im dodáva remienok z aligátorej kože. Cena tohto kúska podľa našich informácií kolíše okolo sumy 22-tisíc eur. No hodnotu si udržujú aj po rokoch a nezriedka medzi labužníkmi prichádza k ďalšiemu predaju. Malá vecička zo zlata s tromi ručičkami sa dá minimálne podľa ceny považovať za umelecké dielo. Len na porovnanie, v Dankovej rodnej Revúcej by z jeho hodiniek pri tamojších priemerných 500-eurových platoch dokázala jedna rodina vyžiť viac ako tri a pol roka.

  • Neodchádzam, nekončím, vraví expremiér Fico. Sociológ odkazuje, že sa diskvalifikoval

Predseda Slovenskej národnej strany sa svojimi hodinkami plynule zaradil do šíku politikov Smeru, ktorí našli potešenie práve v značkách luxusných hodiniek. Rebríčku kraľoval bývalý minister financií Ján Počiatek s hodinkami Audemars Piguet za 70-tisíc eur. Okrem nich mal v zbierke IWC Schaffhausen za vyše 30-tisíc. Rovnakú značku okrem Roberta Fica preferoval Robert Kaliňák či Pavol Paška.