Tip na článok
Osopil sa na fotografa: Blíži sa súdne pojednávanie a Majský je čoraz nervóznejší.

Nervózny Majský: O mesiac bude opäť stáť pred súdom

Vraj ťažko chorý penzista Jozef Majský (70) sa začiatkom týždňa osopil na fotografa PLUS 7 DNÍ. Nepáčilo sa mu, že ho fotí na verejnom priestranstve. Nervozita kedysi vplyvného podnikateľa narastá zo dňa na deň. Niet divu. Presne 28. júna sa po vyše roku a pol oddychu opäť ocitne pred sudcom.

Galéria k článku (3 fotografie )
Jozef Majský: Opäť sme ho zastihli v obľúbenej kaviarni.
Jozef Majský: Opäť sme ho zastihli v obľúbenej kaviarni.
O mesiac má súd: Po vyše roku a pol ho opäť uvidíme pred sudcom.

Nemajetný penzista bol pred rokom a pol odsúdený na 9 rokov natvrdo. Odvolal sa a tak si zatiaľ užíval slobodu. Ešte pred mesiacom nám z Najvyššieho súdu poslala sudkyňa Gabriela Šimonová informáciu, že zatiaľ nie je vytýčené pojednávanie, pretože vec je rozsiahla. „Skutkovo aj právne náročná. Uvedenú trestnú vec je potrebné, aby ju naštudoval každý člen senátu a to si vyžaduje primeranú lehotu,“ reagovala na našu otázku. Zrejme pod vplyvom medializácie napokon vytýčili pojednávanie, ktoré bude už o mesiac.

Vyhne sa súdu?

Keď sme ho nedávno nafotili, stretol sa s priateľmi v tej istej kaviarni na dunajskom nábreží. Je zrejmé, že čakanie na súdne pojednávanie si kráti posedávaním v bratislavských kaviarňach pri kávičke a cigaretke.

„Môj otec má vážne zdravotné problémy a je pred operáciou,“ odpovedal nám pred časom jeho syn Erik a vskutku svojsky dodal: „Súčasťou terapie sú povinné každodenné prechádzky vonku na čerstvom vzduchu, takže ste možno neminuli šancu ho znovu stretnúť a spýtať sa ho na všetko, čo bolo už niekoľkokrát medializované,… Môj otec celý život fajčí a to aj preto, že doktori konštatovali, že jemu už v jeho veku fajčenie vôbec neškodí!!! Čo by mu podľa doktorov mohlo uškodiť je stres z práce.“

Nechajme sa prekvapiť, či takto ochotne príde aj na súdne pojednávanie, alebo tam pošle len svojho advokáta, - ak ma tak vážne zdravotné problémy ako uvádza jeho najbližšia rodina.

Naposledy v kauze skrachovaných nebankových spoločností rozhodol Špecializovaný trestný súd v Pezinku v októbri 2015. Odsúdil bývalého veľkopodnikateľa na deväť rokov väzenia. Vinným ho uznal z trestného činu podvodu.

VIDEO Plus 7 Dní