Tip na článok
Neurochirurgiu sa chystá opustiť ďalší odborník.

Odchody lekárov z neurochirurgie na Kramároch neskončili: Výpoveď dal už desiaty lekár!

Matúš Német

Podľa našich informácií Neurochirurgickú kliniku na Kramároch opustí ďalší odborník.

Galéria k článku (3 fotografie )
Neurochirurgiu má opustiť ďalší odborník.
Za ďalšou výpoveďou má opäť stáť správanie a metódy prednostu kliniky Andreja Šteňa.
Neurochirurgiu sa chystá opustiť ďalší odborník.

Desať za desať mesiacov. Taký je počet lekárov, ktorí dali výpoveď na špecializovanom pracovisku Neurochirurgickej kliniky na bratislavských Kramároch. Minulý mesiac, nelichotivé, okrúhle číslo doplnil podľa našich informácií odborník s takmer tridsaťročnou praxou na spomínanom pracovisku.

Za výpoveďou podľa našich informácií stoja opäť vyhrotené vzťahy s vedením. Ako sa nám podarilo zistiť, posledná výpoveď súvisí s aktuálnym stavom medziľudských a pracovných vzťahov na pracovisku. Odchod nám lekár, ktorý si neželá byť menovaný ozrejmil tým, že sa mu nepáčia spôsoby a metódy v riadení pracoviska súčasným prednostom Andrejom Šteňom. Lekár pritom odpracoval na klinike až 29 rokov.

Vedenie o problémoch mlčí

„V súčasnosti sú vo výpovednej lehote na Neurochirurgickej klinike šiesti lekári, traja neatestovaní a traja atestovaní. Ako nás informoval prednosta kliniky, ktorý je plne zodpovedný za chod a fungovanie kliniky Andrej Šteňo, v najbližších dvoch mesiacoch majú na pracovisko nastúpiť štyria noví lekári,“ uviedla v reakcii na našu otázku ohľadne ďalšieho prepúšťania Eva Kliská, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava. Ako dodala, súčasný prednosta momentálne intenzívne rokuje o prijatí do zamestnania s ďalšími atestovanými neurochirurgmi.

VIDEO Plus 7 Dní