Desať za desať mesiacov. Taký je počet lekárov, ktorí dali výpoveď na špecializovanom pracovisku Neurochirurgickej kliniky na bratislavských Kramároch. Minulý mesiac, nelichotivé, okrúhle číslo doplnil podľa našich informácií odborník s takmer tridsaťročnou praxou na spomínanom pracovisku.

Za výpoveďou podľa našich informácií stoja opäť vyhrotené vzťahy s vedením. Ako sa nám podarilo zistiť, posledná výpoveď súvisí s aktuálnym stavom medziľudských a pracovných vzťahov na pracovisku. Odchod nám lekár, ktorý si neželá byť menovaný ozrejmil tým, že sa mu nepáčia spôsoby a metódy v riadení pracoviska súčasným prednostom Andrejom Šteňom. Lekár pritom odpracoval na klinike až 29 rokov.

Vedenie o problémoch mlčí

„V súčasnosti sú vo výpovednej lehote na Neurochirurgickej klinike šiesti lekári, traja neatestovaní a traja atestovaní. Ako nás informoval prednosta kliniky, ktorý je plne zodpovedný za chod a fungovanie kliniky Andrej Šteňo, v najbližších dvoch mesiacoch majú na pracovisko nastúpiť štyria noví lekári,“ uviedla v reakcii na našu otázku ohľadne ďalšieho prepúšťania Eva Kliská, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava. Ako dodala, súčasný prednosta momentálne intenzívne rokuje o prijatí do zamestnania s ďalšími atestovanými neurochirurgmi.