Tip na článok
Plavčan padol: Kto ho nahradí?

Opoziční politici: Vezmite SNS celý rezort!

Peter Plavčan padol, údajne ho má nahradiť podpredsedníčka SNS Eva Smolíková. Čo na to ostatní politici?

Galéria k článku (3 fotografie )
Veronika Remišová: Nepotrebujeme ďalšiu bábku v rukách Andreja Danka.
Branislav Gröhling: SNS by mali rezort školstva vziať.
Ľubomír Petrák: Výber nového ministra je na koaličnom partnerovi.

Branislav Gröhling (SaS): Toto je len prvý krok, strane SNS treba vziať celý rezort. Plavčan mal odísť už pri prvom podozrení. Pre celú spoločnosť to bolo traumatizujúce, ukázalo sa, že vláde nejde o budúcnosť mládeže, ale zisky rôznych upratovacích firiem.

Veronika Remišová (OĽaNO): Po našom intenzívnom tlaku, po tlaku médii a občanov konečne Robert Fico urobil to, na čo sme ho vyzývali už dva mesiace. Vláda sa snažila prekryť obrovský škandál s eurofondami, ale úsilie všetkých, ktorí sa snažia o čestné a spravodlivé Slovensko prinieslo prvé výsledky. Tento krok Roberta Fica je však nedostatočný. Naše hnutie už dva mesiace žiada, aby bol rezort školstva odobratý z rúk SNS, pretože ľudia, ktorí korupčné podhubie na ministerstve vytvorili, nemôžu neporiadok s eurofondami na ministerstve upratať. SNS pod vedením Andreja Danka je to isté SNS ako za čias Jána Slotu, nepotrebujeme ďalšiu bábku v rukách Andreja Danka. Je nevyhnutné, aby sa rezort školstva očistil od ľudí, ktorí chcú zneužívať školstvo na vysávanie našich spoločných peňazí a kradnú budúcnosť našich detí a krajiny.

Ľubomír Petrák (SMER-SD): Ostal som prekvapený, som na dovolenke. Prečítal som si to pred piatimi minútami na internete. K informáciám o pani Eve Smolíkovej sa vyjadriť neviem. Je podpredsedníčkou parlamentného výboru pre vzdelávanie a bývalá riaditeľka základnej školy. Takže predpoklady má. Je na koaličnom partnerovi, koho na tento post nominuje.

VIDEO Plus 7 Dní