Tip na článok
Mladšia sestra Roberta Fica Lucia. Podobne ako jej brat Robert, starší o štrnásť rokov, vyštudovala právo a ešte počas pôsobenia Dobroslava Trnku začala pracovať na Generálnej prokuratúre v odbore osobitného určenia.

Podoba sa nezaprie. Pozrite si, čo robia a ako vyzerajú súrodenci politikov

Psychológovia tvrdia, že najviac ambícií majú prvorodené deti. Zisťovali sme, či to platí aj čo sa politikov týka.

Vídame ich roky. V novinách, na televáznych obrazovkách, počujeme v rádiu a občas ich aj stretneme na predvolebných mítingoch. Ale, keď príde otázka, čo vieme o súrodencoch našich minitrov či poslancov, niektorí zostanú zakočení, keď zistia, že ani netušili o sestre Roberta Fica alebo Petra Pellegriniho. Politici sú na očiach, ich súrodenci v tieni. Zisťovali sme, akým povolaním sa zaoberajú a tiež, či volia stranu, za ktorú pôsobia ich rodinní príslušníci.

Sestra vicepremiéra pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho akoby mu z oka vypadla. Petra je finančníčka.

Mladšia sestra Richarda rašiho Petra
Mladšia sestra Richarda rašiho Petra
Archív

SaSkárka Janka Cigániková zistila až ako dospelá, že má nevlastnú sestru Michaelu. Zblížili sa natoľko, že jej zverila po vstupe do parlamentu svoj biznis s jaslami a škôlkami.

Sestra Roberta Fica je tiež mocná žena. Pracuje ako prokurátorka. Expremiér má aj brata.

Čím sa zaoberá sestra poslankyne Kataríny Cséfalvayovej či ministerky Martiny Lubyovej? Čo robia bratia Robera Fica a Kaliňáka? Volia vždy súrodenci politikov ich strany? Dočítate sa v najnovšom vydaní týždenníka Plus 7 dní.

Nové číslo Plus 7 dní
Nové číslo Plus 7 dní
Plus 7 dní
VIDEO Plus 7 Dní