Práve v tejto obci staval pred rokmi svoj rodinný dom mafiánsky bos Ľudovít Sátor. Pamätníci spomínajú, že jedného dňa prišli na stavbu kukláči, no Sátorovi sa podarilo utiecť. Policajti mu boli viackrát na stope, ale vždy im dokázal zmiznúť. Jeden zo svedkov Lehel H. bez okolkov tvrdí, že Sátorovi na úteku pomáhali niektorí policajti, najmä bývalý vysokopostavený muž kriminálky. Nákladný život na úteku mal financovať z výrobne falošných cigariet v Orechovej Potôni a ziskom zo stavebných firiem, ktoré riadila jeho vtedajšia družka. Policajti ho dvakrát takmer chytili. Raz v Komárne, potom v roku 2002 pri záťahu na ranči v Dolnom Chotári pri Topoľníkoch. 

V obci Dolný Chotár staval pred rokmi svoj rodinný dom mafiánsky bos Ľudovít Sátor. Foto spustnutého domu s vežičkami zverejnil portál parameter.sk.
V obci Dolný Chotár staval pred rokmi svoj rodinný dom mafiánsky bos Ľudovít Sátor. Foto spustnutého domu s vežičkami zverejnil portál parameter.sk.
Zdroj: parameter.sk

Razia na južnom Slovensku

„Práve teraz na južnom Slovensku zasahuje NAKA v prípade násilnej trestnej činnosti. Viac informácií a video zo zásahu poskytneme v priebehu dňa,“informovala ráno okolo 07:20 polícia na sociálnej sieti. Policajti z protizločineckej jednotky NAKA zadržali starostu obce Dolný Chotár Františka Doru a jeho syna. Dôvodom je podozrenie z objednávky vrážd v rokoch 2009-2010 u členov mafiánskeho gangu sátorovcov.

Dnes ráno policajti počas razie zadržali starostu obce Dolný Chotár Františka Doru a jedného z jeho synov.
Dnes ráno policajti počas razie zadržali starostu obce Dolný Chotár Františka Doru a jedného z jeho synov.
Zdroj: Archív F.D.

Policajti vykonávajú domové prehliadky v Dolnom Chotári a aj v susednej obci, kde sa mal nachádzať Dorov syn.

Dom starostu obce Dolný Chotár Františka Doru >>

Podľa informácií Plus 7 dní má starosta obce Dolná Chotár František Dora luxusný dom s nedokončeným bazénom a vo vnútri domu poľovnícku izbu s trofejami či medveďou kožou. Policajti mu mali zhabať zbrane, je to totiž poľovník.

Pozostatky obete mafiánskej vraždy objavili ešte v januári. Podľa už zverejnených informácií mal byť syn starostu Doru členom zločineckej skupiny. Aj on si mal podľa vyšetrovateľa objednať vraždu, ale iného muža. Starosta aj so synom vypovedali v prípravnom konaní vo veľkej kauze sátorovcov. Výpoveď sa čítala na súde, keďže oni na pojednávanie neprišli. Starosta František Dora vo výpovedi tvrdil, že sa s Ľudovítom Sátorom nepoznal.

Bohatý a úspešný

František Dora je starostom Dolného Chotára už dvadsaťsedem rokov. Považujú ho za úspešného podnikateľa a domáci ho vnímajú ako vplyvného človeka, poľovníka, s mimoriadne významnými kontaktmi.

Mohlo by vás zaujímať: