Žeby sa Rusko pokúšal vyriešiť svoje problémy ako džentlmen z devätnásteho storočia? Prišiel o miesto ministra hospodárstva, rozpadla sa mu milovaná strana, stratil vplyv na najsledovanejšiu slovenskú televíziu. Čo je veľa, to je veľa, a nielen na koňa. No všetko je nakoniec úplne ináč.

Nešikovný poľovník

Šéf ANO sa rozhodol stráviť nedeľné sychravé novembrové popoludnie na poľovačke. Vybehol si na ňu hneď po skončení ohnivej debaty vo verejnoprávnej televízii s niekdajším kamošom Rudolfom Zajacom. Obliekol sa do poľovníckeho „kvádra“, zobral zbraň a hor sa zastrieľať si aspoň na divú zver.

Leží na chirurgii: Predsedu ANO previezli do bratislavskej nemocnice U milosrdných bratov. S prestreleným ľavým lýtkom ležal na chirurgickom oddelení.
Leží na chirurgii: Predsedu ANO previezli do bratislavskej nemocnice U milosrdných bratov. S prestreleným ľavým lýtkom ležal na chirurgickom oddelení.
Zdroj: Silvia Slafkovská

Celú akciu prežil bez ujmy na zdraví, nezvládol však jej záverečnú fázu. Vykladanie vecí z auta po návrate domov do Stupavy. „Stalo sa to okolo pol jedenástej v noci. Rusko vybaľoval veci v garáži a po tom, ako sa snažil odložiť zbraň, sa zrazu ozval výstrel. Nato bolo počuť strašné nadávky a Ruskov krik, ako volal na svojich ochrankárov, aby okamžite volali záchranku,“ opisuje situáciu náš zdroj. Predseda ANO podľa všetkého neodborne manipuloval so zbraňou a nešťastne sa postrelil.

Guľka mu prevŕtala ľavé lýtko a tak skončil na chirurgickom oddelení v bratislavskej nemocnici U milosrdných bratov. Vedenie zariadenia sa nechcelo k zdravotnému stavu poslanca NR SR vyjadrovať, uviedlo len toľko, že je mimo ohrozenia života.

Hrozí mu odobratie zbrojného pasu

„Na poľovačkách sa po ich skončení bežne kontroluje, či nezostal v zbrani náboj. Takže nechápem, ako k tomu mohlo dôjsť,“ reagoval nemenovaný poľovník. Rusko bude musieť čo-to vysvetliť aj polícii, ktorá už začala konať vo veci trestného činu ublíženia na zdraví. Hoci je viac ako isté, že predseda ANO sa zranil sám, vyšetrovanie musí túto skutočnosť potvrdiť. Bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Miháliková uviedla, že Ruskovo poranenie je spôsobené legálne držanou malokalibrovkou.

Polícia momentálne skúma, či nedošlo k neodbornej manipulácii so zbraňou a teda porušeniu zákona o zbraniach a strelive. Hrozí mu totiž priestupkové konanie a odobratie zbrojného pasu. Poľovník Rusko teraz môže ďakovať svojej šťastnej hviezde, že sa v garáži nachádzal sám. Keby postrelil inú osobu, trestnému stíhaniu by sa pravdepodobne nevyhol.