Tip na článok
JUDr. Mgr. Martina Lubyová, PhD. Slovenská akademička a súčasná ministerka školstva pri rozhovore pre týždenník PLUS 7 DNÍ

Prezidentka? Dankova ministerka exkluzívne pre PLUS 7 dní o jej politických ambíciách

Netají sympatie k strane, ktorá ju nominovala na post šéfky rezortu školstva. Ako však zareaguje, ak jej ponúknu kandidatúru na post prezidenta?

Národniari zatiaľ váhajú

Vládna SNS ešte neprišla s vlastným kandidátom na post hlavy štátu. Jej predseda Andrej Danko už mesiace otáľa a hovorí, že osobne nemá záujem, na druhej strane priznáva, že prípadnú kandidatúru ale vylúčiť nemôže. Radšej ako seba by však videl v kresle prezidenta niektorú z „jeho“ žien. "Hovorili sme, že bolo by ideálne, aby to bola žena, ale to neznamená, že to nemôže byť Štefan Zelník alebo niekto iný," povedal v diskusii v TA3.

Podľa našich informácií by rád túto funkciu ponúkol ministerkám Gabriele Matečnej či Martine Lubyovej. Druhá menovaná sa v rozhovore pre PLUS 7 dní vyjadrila aj k tejto téme. „Nie je to mojou ambíciou,“ povedala ministerka školstva pre PLUS 7 dní. A ak by taká ponuka prišla? „Už len to, že to nie je mojou ambíciou, by vám malo stačiť.“

 

Vrátila sa na Slovensko kvôli synovi

A hoci  nie je členka strany, politika národniarov je jej blízka. „Aj som to už povedala, že mi je blízka národná idea SNS. Okrem toho, dnes delenie politických strán na pravé a ľavé stráca zmysel, pretože všetci robia to isté, značka SNS je jedinečná. Jednak je to naša najstaršia politická strana a jednak tie tri piliere, národný, kresťanský a sociálny sa veľmi hodia do dnešnej politickej reality Slovenska,“ analyzovala stranu ministerka. „Sama som si prešla tým, že som sa chcela vrátiť na Slovensko, chcela som tu opäť žiť, aby aj môj syn chodil do slovenskej školy, aby mal rodný jazyk slovenčinu, lebo v zahraničí ju mal ako druhý jazyk. Práve preto mi je národná idea blízka,“ vyznala sa Lubyová.

 

Viac si prečítate v rozhovore s ministerkou školstva Martinou Lubyovou v ďalšom čísle PLUS 7 dní.

 

 

VIDEO Plus 7 Dní