Tip na článok
Rozkradnuté: Jeden z aktuálnych majiteľov pripúšťa, že kúpele sú síce lukratívne, no na ich obnovu treba nemalý balík peňazí.

Skaza v Sobranciach! Legendárne kúpele chátrajú napriek sľúbeným státisícom eur od Fica

Sobranecké kúpele sú už roky opustené, naťahujú sa o ne jedni z pôvodných majiteľov a možní investori odskakujú ako muchy.

Galéria k článku (28 fotografií )
Skaza legendy: Sobranské kúpele sú už roky opustené.
Skryté v burine: Areál je plný spustnutých liečebných budov. Slúžili na rôzne procedúry.
Všetko je fuč: Niekedy oddych pri prameni. Dnes tu nezostala ani dlažba. Len voda v podzemí.

Pred každými voľbami sú pre miestnych politikov horúcim problémom, ktorý treba neodkladne riešiť. No hneď po voľbách sa na tento "pálčivý" problém okamžite zabudne a Sobranecké kúpele čakajú na svoje ďalšie spasenie. Naposledy o ne zakopol premiér SR Robert Fico na svojom výjazdovom zasadaní.

Peniaze od Fica nik nechce

Pred rokom štedro nadeľoval. Na obnovu kúpeľov v rámci akčného plánu nadelil 230 000 eur. Na štúdiu realizovateľnosti 30 000 eur a na podporu samotného projektu ďalších 200.000 eur. Tá mala ísť na projekt vybudovania Liečebného, relaxačného a rekreačného centra v Sobranciach - teda vytvorenie pavilónu pre 140 kúpeľných hostí v prvej fáze a v druhej fáze navýšenie kapacity o ďalších 62 kúpeľných hostí. Realita?

Kúpele pustnú i naďalej a aktuálni majitelia sa súdia s tými predošlými. A tak o možnom predaji, či pompéznej obnove nemôže byť ani reči. Navyše, štedro poskytnuté peniaze Robertom Ficom ležia ladom. Za necelý rok totiž nik o ne neprejavil záujem.

„Na rozvoj kúpeľov v Sobranciach s vyčleneným regionálnym príspevkom 230 000 eur nebola zatiaľ z okresu podaná žiadosť o regionálny príspevok, z tohto dôvodu nevieme ani kto bude prijímateľom a realizátorom uvedeného projektu,“ prezradil pre Plus 7 dní Splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre podporu najmenej rozvinutých okresov.

Ako vyzerajú kúpele a čo všetko brzdí ich možné otvorenie, sa dočítate v aktuálnom čísle týždenníka Plus 7 dní č 30.

VIDEO Plus 7 Dní