Spis mu zlomil krk

Zmiznuté papiere týkajúce sa kauzy Technopol stáli funkciu podpredsedu jedného z bratislavských okresných súdov. Konkrétne Vladimíra Sklenku, ktorý sa uvedenej pozície vzdal dobrovoľne. Bývalý šofér exministra spravodlivosti Štefana Harabina, samozrejme, profesionálny z policajnej ochranky, chcel týmto rozhodnutím zrejme vyvodiť osobnú zodpovednosť za stratu približne 300 strán spisu v kauze, v ktorej figuruje aj meno trestne stíhaného podnikateľa Mariána Kočnera. Podľa informácií súčasného ministra Gábora Gála sa pomernú časť dokumentov podarilo rekonštruovať. Z fotokópie spisu, ktorý v istom období prešiel rukami úradníkov v rezorte spravodlivosti. Nuž a tí, možno v predtuche čohosi nekalého, fotili ako odušu. Našťastie.

Spis mu zlomil krk.
Spis mu zlomil krk.
Zdroj: Picasa

Agent Vareha 

Rozhodne sa nenudí! Mikuláš Vareha, samozvaný „kráľ Zemplína“, ktorý sám seba označuje za prvého politického väzňa po Nežnej revolúcii v roku 1989, zakladá politickú stranu. Keďže si ešte stále odpykáva 12-ročný trest za podvody, ktorými pripravil štát o 57 miliónov eur, svoju najnovšiu iniciatívu rozbieha priamo za múrmi väznice. Informoval o tom Korzár Dolný Zemplín s tým, že Varehov subjekt sa bude volať AGENT 777 - Sociálna demokracia. Sídlom strany sa má stať Slovenské Nové Mesto a heslom Spoločne odstráňme chudobu. Zakladateľ, ktorý sa subjekt chystá zaregistrovať po získaní 25-tisíc podpisov, láka voličov na „služobnú kravu“. V praxi by to malo znamenať, že každý občan, ktorý o to požiada, dostane od štátu kravu a tú potom môže chovať. Prečo práve kravu, rodiaci sa politik Vareha zatiaľ bližšie nevysvetlil.   

2014: Mikuláš Vareha.
2014: Mikuláš Vareha.
Zdroj: RUDOLF FELŠÖCI

Rošády

Od nástupu Milana Lučanského na post policajného prezidenta sa vymenili už štyria krajskí riaditelia - v Banskej Bystrici, v Bratislave, v Trenčíne a v Košiciach. Viacerí sa posunuli do lepšieho, len jeden skončil vo výsluhovom dôchodku.  S pozíciou šéfa krajského policajného riaditeľstva sa rozlúčil Csaba Faragó z Bratislavy a Štefan Šurka z Banskej Bystrice. Prvý menovaný už zastáva post policajného pridelenca v Maďarsku, jeho kolegu vyslali do Rumunska. Vo funkcii ich nahradili Adrián Pavlík a Ivan Piliar. Do lepšieho má namierené aj Juraj Leško, ktorý k 1. novembru skončil ako krajský šéf v Košiciach. Aktuálne je zaradený do programu na prípravu na policajného pridelenca. Post, ktorý opustil, už zastáva Radoslav Fedor. No a napokon, do policajného dôchodku odišiel bývalý krajský policajný riaditeľ v Trenčíne Vladimír Šramko. Vymenil ho Slavomír Kučera.

Milan Lučanský
Milan Lučanský
Zdroj: MATEJ KALINA

Finančníci v sutane

Vedia nielen kázať, ale bunky majú aj na financie. Reč je o predstaviteľoch rímskokatolíckej cirkvi, konkrétne o predsedovi Konferencie biskupov Slovenska Stanislavovi Zvolenskom, ktorý sa ukázal ako super vyjednávač. Vedenie obce Ivanka pri Dunaji dokázal presvedčiť, aby schválilo to, čomu kedysi odmietlo vyhovieť. Pánovi arcibiskupovi na to stačil jediný list, na základe ktorého obecné zastupiteľstvo akoby mávnutím čarovného prútika zmenilo názor na ťažbu štrku a zeminy potrebné pod bratislavský obchvat. Uvedenú činnosť povolilo a aktuálne sa v Ivanke ťaží vo veľkom. Aj na pozemkoch cirkvi, ktorá môže mať z tejto činnosti podľa výpočtov miliónové zisky.

Stanislav Zvolenský
Stanislav Zvolenský
Zdroj: TASR

Sledovali ich? 

„Dnes už vieme, že organizátori demonštrácií po vražde Jána Kuciaka boli z organizácií, ktoré platí George Soros. My dobre vieme, kto sa s kým stretával a akú rolu v tom čase zohral. Všetko to pôjde von, keď bude jasné, kto si objednal vraždu,“ vyjadril sa poslanec a expremiér Robert Fico pre Echo24.cz. Podľa mnohých tým naznačil sledovanie mladých ľudí, ktorí demonštrácie organizovali. Pravidlá odpočúvania a sledovania políciou pritom musí vždy odobriť súd na základe relevantných skutočností. Znamená to azda, že tieto veci riešila SIS? Ak áno, odkiaľ má radový poslanec parlamentu prístup k výsledkom jej práce? 

Robert Fico a strana Smer-SD nie sú podľa vyšetrovania zodpovední za vraždu Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.
Robert Fico a strana Smer-SD nie sú podľa vyšetrovania zodpovední za vraždu Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.
Zdroj: TASR