Štátny tajomník ministerstva obrany za Most-Híd Róbert Ondrejcsák kritizoval, ako národniari vedú rezort obrany. Nahnevaný podpredseda SNS Anton Hrnko ako reakciu na tvrdé slová o neodbornosti a netransparentnosti nákupov armádnej techniky cez víkend vyhlásil, že strana žiada výmenu kritika. Hrnka podporil aj jeho stranícky šéf Andrej Danko. Trocha váhavo, ale predsa sa za svojho človeka postavil predseda Mostu-Híd Béla Bugár. A nová koaličná kríza je na svete!

Ultimátum

V utorok po predpoludnajšom hlasovaním sa ocitol Ondrejcsák na koberčeku. Na výsluch prišiel do parlamentu, aby spolu s ministrom obrany Petrom Gajdošom, šéfom SNS Andrejom Dankom a svojim straníckym nadriadeným Bélom Bugárom vydiskutovali problémy. Poslanec Hrnko dal Mostu ultimátum.

Čo SNS urobí, ak Most ich požiadavke nevyhovie Hrnko, ani strana doteraz neupresnila. "Opýtajte sa pána predsedu. dobre?," reagoval Hrnko. "Ja som ho prijímal do zamestnania. Bol môj pracovník, na mojom oddelení mal prvé zamestnanie. Zaúčal som ho," povedal na margo Ondrejcsáka Hrnko v utorok a dodal, že "už vtedy sa mu javil ako neschopný". Ondrejcsákovi vyčíta okrem nekompetentnosti aj to, že sa podľa neho stretáva so zbrojárskymi lobistami. Ľudia z okolia štátneho tajomníka vyjadrenie po rokovaní neavizujú.