Tip na článok
Konečný verdikt Najvyššieho súdu si Jozef Majský vypočuť neprišiel.

Utečie bývalý boháč pred spravodlivosťou do zahraničia?

Obžalovaný Jozef Majský ma podľa informácii PLUS 7 dní k dispozícii cestovné pasy. Hrozí mu 9 rokov basy. Nezopakuje sa situácia spred šestnástich rokov, keď ho chytili na hraničnom priechode pri úteku?

Je až neuveriteľné, že celá kauza sa začala pred šestnástimi rokmi, na jeseň 2002. Bývalého mecenáša politikov Jozefa Majského vtedy zadržala polícia na hraničnom priechode Bratislava - Berg pri pokuse vycestovať do Rakúska. Po zadržaní ho obvinili zo zosnovania zločineckej skupiny a z trestného činu podvodu v súvislosti s tunelovaním nebankových spoločností B. M. G. Invest a Horizont Slovakia.  V ten deň sa nedostavil na policajný výsluch. Napokon skončil vo vyšetrovacej väzbe, odkiaľ sa dostal vďaka generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi. Kým Dávid Brtva a Patrik Pachinger sú už za mrežami, ich kumpán Jozef Majský trávi čas na slobode.

Príde vôbec ešte na súd?

V marci tohto roka Majský opäť, ako veľakrát predtým, neprišiel na súd pre zdravotné problémy.  Ani po piatich mesiacoch Najvyšší súd podľa informácií PLUS 7 dní ešte nevytýčil nové verejné pojednávanie. Podľa nášho zdroja Najvyšší súd by mal prioritne riešiť práve vytýčenie verejného zasadnutia. „Je to otázka jednej hodiny, na ktorom sa môže obžalovaný zúčastniť aj v prítomnosti lekára. Alebo môže súd zasadať priamo v nemocnici,“ dodal. Ale keďže si je vraj Majský vedomý toho, že na 99 percent bude jeho odvolanie zamietnuté, nemôže pripustiť, aby k nemu došlo. Alebo sa ešte môže spoliehať na odloženie nástupu do výkonu trestu v prípade ohrozenia na živote, teda spomínaného zákerného ochorenia.

Navštívili sme ho preto v jeho sídle, v lukratívnej štvrti hlavného mesta. Zaujímalo nás, či je na tom zdravotne lepšie, aby sa mohol súdu zúčastniť.

Viac si prečítate v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 dní.

Aktuálne vydanie Plus 7 dní.
Aktuálne vydanie Plus 7 dní.
Plus 7 dní
VIDEO Plus 7 Dní