„Ešte to nie je. Teraz sme to len posielali, teraz to začína,“ reagovala europoslankyňa. Ako dlho bude „výpomoc“ trvať, presne nevedela. Povedala len, že Verešová bude v jej kancelárii stážovať pol roka alebo rok.

Plat neznámy, rovnako aj náplň práce

Flašíková-Beňová nechcela prezradiť ani to, aký plat dá šarmantnej priateľke svojho syna. O sume odmeny pre stážistu rozhoduje poslanec. Informačná kancelária EP na Slovensku vraví, že existujú len nepísané pravidlá: Čistá suma pre stážistu v Bruseli by nemala presiahnuť základný čistý príjem asistenta 1. stupňa, čo je 1449 eur mesačne.

Marica sa podľa svojho profilu na profesionálnej sociálnej sieti LinkedIn prezentuje ako odborníčka na marketing a biznis administratívu. Študovala na škole vo Viedni, jeden semester strávila dokonca na škole v juhokórejskom Soule. Uvádza, že ovláda angličtinu. O politike, či EÚ však v jej profile nenájdete ani čiarku.

Šikovná

Nemusela prejsť výberovým konaním. Stážistov mám vždy tak, že sa mi prihlásia. Mala som to tak doteraz a budem to tak mať vždy,“ povedala nám Flašíková-Beňová, keď sme sa jej pýtali, akým procesom slečna Verešová prešla, aby získala stáž. Nevedno teda, či v tomto prípade bol výber z kandidátov krátky alebo náročný.

Na svojich asistentov a stážistov disponuje Flašíková-Beňová štedrou sumou - takmer 23-tisíc eur. Europoslankyňa má aktuálne podľa verejne dostupných informácií dve akreditované asistentky a dve stážistky. Jednou z asistentiek je aj exmanželka Martina Glváča, Iveta Glváčová.

Flašíková v zamestnaní synovej priateľky problém nevidí. „Je to úplne v poriadku,“ povedala nám. V relácii Smotánka Flašíková Maricu pred kamerami chválila za jej šikovnosť.

Budúca nevesta

Europoslankyňa za Smer-SD aktuálne prechádza rozchodom s manželom, podnikateľom Fedorom Flašíkom. PLUS 7 DNÍ informoval, že Monika zas prespáva u syna Martina. V jej dome totiž prebieha veľká rekonštrukcia.

„Koncom februára by malo byť všetko hotové a nasťahujem sa naspäť. Môj syn má 28 a plánuje vlastnú rodinu, nebudem ich tu ,otravovať' dlhšie, ako bude nevyhnutné,“ reagovala politička Smeru na našu otázku, či spoločné obydlie po rozvode plánuje predať.

Čítajte viac

Bude vás zaujímať