Hľadaný Mercedes mal zabudovaný GPS lokátor, podľa ktorého by nemal byť problém auto ľahko nájsť. Samozrejme, ak ho niekto cielene nedeaktivoval. V prípade, že si tú námahu dal, musel mať na to dôvod. Aký, môžeme zatiaľ len špekulovať. Hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová na otázky ohľadne hľadaného Mercedesu Aleny Zs. neodpovedala. “Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa nebudeme v tomto štádiu vyjadrovať k jeho priebehu, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie,” vysvetlila zdržanlivý postoj.

Mlčanie Kočnerovho kamoša

Inkriminovaný Mercedes stál zaparkovaný pred domom Aleny Zs. v Komárne v deň policajnej razie na vrahov novinára Jána Kuciaka. Podľa susedov na ňom v poslednom čase jazdila táto nezmestnaná žena. Po obvinení z najťažšieho zločinu sudca ponechal Alenu Zs. vo väzbe. Krátko po tom, zrejme v noci zo 4. na 5. októbra, sa ktosi do Komárna unúval, auto odomkol vlastným kľúčom a odviezol ho neznámo kam.

Na konci októbra sa k Mercedesu prihlásil podnikateľ Marián Orság. Na prokuratúre oznámil, že auto si v máji tohto roku zobral na lízing na firmu a ešte nepoužívané ho prenajal svojmu známemu Jozefovi Dučákovi. Ako je známe, Dučák má blízko k Mariánovi Kočnerovi, obaja figurujú v kauze Technopol.

Po tom, čo sa auto objavilo na medializovaných záberoch z policajnej razie, Orság kontaktoval Dučáka a domáhal sa vrátenia auta. Dučák však nereagoval. Zároveň v tom čase sa ktosi vlúpal do Orságovej firmy a prehľadal dva trezory. Orsága prepadol strach, čo sa to okolo neho deje. Obával sa, či

Mercedes nebude použitý na páchanie trestnej činnosti alebo na jeho diskreditáciu. Na prokuratúre preto podal trestné oznámenie.