Ešte stále hlava štátu Andrej Kiska už dávnejšie nehrá s odkrytými kartami, zahmlieva až tak, že aj politickí rivali pri ňom zaspali na vavrínoch. Od vety, že v politike končí, aby sa venoval rodine, až po rezolútne, že nebude zakladať politický subjekt, došiel po aktuálne ohlásenie budovania novej strany.

Hoci neprešlo až tak veľa času, aby mal dôvod si svoje výroky ne-pa-mä-tať. Spomeňme si aj na jeho alibistický argument, že len hlu-pák ne-me-ní svo-je ná-zo-ry. Pardón, aj autorka komentára sa nechala uniesť Harabinovou dikciou. 

Ale teraz vážne. Rozhorčenie ostatných lídrov politických strán na Kiskov avizovaný vstup do parlamentnej politiky zjavne najviac prežíval obyvateľ Bonaparte Robert Fico.  Naštvaný Alojz Hlina (Kiska vraj rozbíja opozíciu) či dobromyseľný Andrej Danko (Kiska vraj nevie, čo ho čaká)  alebo ustarostený Peter Pellegrini (ako to len bude Kiska stíhať) opäť nesiahali po päty Ficovi, ktorý si zjavne obľúbil sociálne siete.  Opäť si raz našiel dôvod, aby nás jeho videoprojekciou:

po a, rozosmial,

po b, šokoval,

po c, prinútil uvažovať nad jeho zdravotným stavom

Správnu odpoveď si vyberte podľa vašej reakcie a orientácie. Politickej, samozrejme, ostatné na to nemajú vplyv.

Ale teraz opäť vážne. Kiska zrejme nepochopil odkaz prezidentských volieb správne: je tu dopyt po nových tvárach, ktoré sa neboja veci riešiť, sú vo svojich názoroch konzistentné a neuviazli v osobných sporoch. Ľudí už nezaujímajú osobné kauzy a animozity medzi vrcholnými predstaviteľmi štátu. Kiska, podobne aj Fico, by mal ísť aspoň na čas do karantény. Nemusí to byť zrovna karanténa, ktorú si užíva Kočner, ale nič nie je vylúčené, lebo keď Trestný zákon dá, možno aj Čižnár vystrelí nejaký ten paragraf. 

Kiska by si mal dať oddychovú prestávku z prostého dôvodu - ešte stále nemá doriešené daňové kauzy, ktorými zjavne po skončení prezidentskej funkcie a imunity bude atakovaný a možno aj trestne stíhaný.

A jeho najväčší kritik Fico by tiež mal ísť na sabatikal za medveďmi, či LenOn-om a cyklistom preto, lebo nuž,... kde len pri ňom začať? A zjavne by bol pri výpočte jeho pochybení problém aj skončiť.

Možno postačí len jedno - ak mu krk nezlomila jeho obľúbenkyňa a vo vládnej limuzíne a pri štátnych návštevách  tak blízka spolujazdkyňa Trošková, tak čo už? Ich intenzívna spolupráca by mala zaujímať skôr Ficovú manželku, ale nikdy sa nekončiaci vzťah talianskeho mafiána Vadalu s hlavnou štátnou radkyňou, už by mal zaujímať všetkých. A to minimálne z toho dôvodu, že pani Trošková nepracovala napr. v predmanželskej poradni ako poradkyňa brunátnych seladónov trpiacich imunitou sebakritiky, ale rovno na úrade vlády ako nehynúci dôkaz buď úplnej zbytočnosti NBÚ a SIS alebo ich obludnej ignorácie.

U verejných činiteľov platí prezumpcia viny - hovorieva to dokonca aj ich český kolega a prezident  Miloš Zeman, trpiaci fóbiou z chýbajúcich popolníkov a prítomných novinárov.

Prezumpcia viny totiž predpokladá, že politik pri akomkoľvek podozrení okamžite predloží dôkazy o svojej bezúhonnosti. Ak tak neurobí, nemá v politike čo hľadať.