Ani po rokoch sa príliš nezmenil. Na ulici si ho hneď všimnete - vysoký, bledý, chudá postava a bez vlasov. Jeho chôdza už nie je taká sebavedomá ako pred rokmi. Kedysi totiž podnikateľ Tomáš Altus (46) disponoval nemalým majetkom a na všetkých prestížnych spoločenských akciách bol varený-pečený. Vozil sa na najluxusnejších športiakoch, nechával štedré prepitné, oblečený bol v exkluzívnych oblekoch. Ženy striedal ako na bežiacom páse a mnohé naše celebrity mu nevedeli odolať. Po jeho boku ste mohli vidieť Daru Rolins či moderátorku Lenku Šóošovú. Dnes je situácia úplne iná.

Zvučný zoznam

Zlomil srdce speváčke Dare Rolins (46). Jeseň roku 2003 priala ich láske, ale už v decembri sa rozišli. Dôvodom mala byť speváčkina časová zaneprázdnenosť i to, že si s boháčom nemali príliš čo povedať. Po Dare sa do neho zahľadela aj moderátorka Telerána Lenka Šóošová (43). Ódy na Altusa spievala i bývalá superstaristka Barbora Balúchová (30), ktorá motýle v bruchu opísala aj v médiách. Bezhlavo sa do neho zamilovala, ale dlho milenca tajila. Keď už nebolo inej cesty, priznala, s kým trávi večery: „Nechcem ešte príliš o tom hovoriť, sme spolu krátko. Potrebujem čas,“ vyjadrila sa vtedy stroho. Aférka však netrvala dlho, aj túto blondínku poslal k vode.  Balúchová nakoniec zapadla do háremu Borisa Kollára, s ktorým má dvaapolročného syna Alexandra Jána.

Dlho im to nevydržalo: So speváčkou Darou Rolins randil v jeho najlepších rokoch niekoľko mesiacov.
Dlho im to nevydržalo: So speváčkou Darou Rolins randil v jeho najlepších rokoch niekoľko mesiacov.
Zdroj: INSTAGRAM

V roku 2009 sme finančníka nachytali na stretnutí s tenistkou Dominikou Cibulkovou (30). Zahľadel sa do dnes už vydatej speváčky Tiny, keď na krste jej albumu podľa návštevníkov zo speváčky nevedel spustiť oči. Vtedy čerstvo rozídená umelkyňa pri spoločnom rozhovore vraj nešetrila úsmevmi. Sympatie údajne do lásky neprerástli. V každom prípade dnes už môže holohlavý Altus na všetky tieto krásky zabudnúť. Podľa dokumentu, ktorý máme v redakcii k dispozícii, rieši bývalý pracháč takmer existenčné záležitosti.

Odpísali ho

Keď ste pred rokmi zadali do Obchodného registra meno plejboja Tomáša Altusa, stránka vám vyhodila početný zoznam firiem, v ktorých figuroval. Až desiatky zvučných spoločností. V médiách ho označovali - aj keď v časoch, keď sme ešte platili slovenskými korunami - za multimilionára. Všetko je už ináč - kedysi známy finančník dnes bojuje s dlhmi. V drvivej väčšine firiem už nefiguruje, nesedí ani v predstavenstvách. Zostali mu iba tri malé spoločnosti. Po­dľa oficiálne dostupných informácií však vôbec nie sú výnosné. Dokonca má vo dvoch z nich dlhy a nedoplatky - štátu spolu dlhuje tisícosemsto eur.

So speváčkou Tinou: Na krste jej albumu sa vraj do nej zapozeral. Odolala však.
So speváčkou Tinou: Na krste jej albumu sa vraj do nej zapozeral. Odolala však.
Zdroj: Archív

Ale zrejme oveľa viac ho mrzí list, ktorý do schránky dostal pred pár mesiacmi. V júni tohto roku vyhlásil Okresný súd v Bratislave na majetok dlžníka Tomáša Altusa konkurz. Podľa našich informácií ide o sumu vo výške tisícov eur, ktorú si požičal od svojho známeho. Keď prišlo na splatenie dlhu, podľa poškodeného sa Altus začal zatajovať, ignorovať telefonáty a robil mŕtveho chrobáka. Poškodený peniaze nevidel dodnes. „Keby povedal na rovinu, že nemá alebo nech počkám, povedal by som okej. Ale takáto trápna taktika ma uráža,“ vysvetlil nám človek, ktorý sa snaží od Altusa získať späť svoje peniaze, preto veci hnal až na súd.

Kde sa objavil?

Keď sa pred dvadsiatimi rokmi objavil na scéne, tento bývalý pracháč mal kariéru skvele rozbehnutú. V spoločnosti Slavia Capital sedel v predstavenstve a venoval sa nehnuteľnostiam. Pre investičnú skupinu skupoval luxusné reality. V tých časoch zarobil slušný balík, ale zjavne ho ešte rýchlejšie míňal. „Kúpil niekoľko domov, predal ich s prirážkou a potom za utŕžené peniaze kúpil Maserati,“ uviedol príklad hospodárenia dnes už neúspešného biznismena Altusa jeho bývalý kamarát.