O herečke Hane Gregorovej (69) nebolo dlhšie nič počuť, keďže sa neobjavovala v žiadnom televíznom projekte. Po Novom roku sa to zmení. Zamaskovanú so šedivými vlasmi ju uvidíme v novom jojkárskom seriáli Hranica, kde bude stvárňovať šéfku gangu. To bol aj dôvod, prečo sa pred časom s partnerom Ondřejom presunuli z Prahy do domu v Maďarsku, ktorý sa nachádza hneď za našimi hranicami.

„Aby mohla pravidelne natáčať, rozhodli sme sa, že sa usídlime opäť v našej milovanej Rajke,“ vysvetlila nám herečka dôvod sťahovania. A keď­že maďarská dedina je známa tým, že v nej žije veľa Slovákov, Hana s Ondřejom sa s viacerými spriatelili. Vianoce preto netrávili len vo dvojici. „Počas Štedrého večera sme boli s kamarátmi z Rajky. Oni sú dvaja a my sme dvaja, takže sme si to takto vo štvorici užili,“ povedala nám nadšeným hlasom.

Len na návšteve

Herečka sa netají tým, že Vianoce zbožňuje a pomaly od októbra premýšľa nad tým, ako si sviatočne vyzdobí dom. Týždenníku PLUS 7 DNÍ exkluzívne ukázala, ako to u nej počas Vianoc v maďarskom dome vyzeralo. Na všetkých záberoch vidieť jej dekoratívnu vášeň. Pri pohľade na jej obývačku človek ani nevie, kam sa má skôr pozerať. „Vianoce sú pre mňa, vždy to hovorím a opakujem, ten najkrajší gýč, ktorý existuje. Mám rada, keď je všetko prezdobené, vyčačkané a už minimálne mesiac dopredu pripravené. Domček v Rajke si preto zdobím v predstihu, aby som nebola v nejakom veľkom zhone a aby som vianočnú atmosféru mohla nasávať čo najdlhšie. Myslím si, že Vianoce sú ozaj sviatky pokoja, mieru, pokory a mali by sme sa všetci zastaviť a oddať sa myšlienkam, spomienkam a hlavne zmeniť negatívne myslenie na pozitívne.“ 

Herečka si počas nášho rozhovoru zaspomínala aj na Vianoce, kedy ešte žil jej nebohý manžel Radko Brzobohatý. Prezradila, ako u nich vyzerali najkrajšie sviatky v roku a niektoré veci, by ste na ňu nozaj nepovedali.

Viac sa dočítate v najnovšom týždenníku PLUS 7 DNÍ