Piatková premiéra monodrámy Biblia, v ktorej exceluje Juraj Kukura, sa zvrtla na spoločenskú udalosť nebývalých rozmerov. Keďže principál bratislavského Divadla Aréna oslavoval narodeniny, na predstavení sa to hemžilo umelcami, politikmi, milionármi, ale aj topmanažérmi. Najväčšie prekvapenie pripravili všetkým bývalí generálni riaditelia TV Markíza. Hoci si podaktorí mysleli, že Zuzana Ťapáková a Vašo Mika sú odvekými rivalmi, realita je, zdá sa, celkom iná.

Predstavil jej partnerku

Zuzana Ťapáková si takto hrkútala s Vašom Mikom.
Zuzana Ťapáková si takto hrkútala s Vašom Mikom.
Zdroj: KRISTÍNA DUGOVIČOVÁ

Vašo Mika šéfoval televízii v Záhorskej Bystrici v rokoch 2007 až 2010, po ňom prebrala vedenie Markízy Zuzana Ťapáková, ktorá na poste riaditeľa skončila v roku 2013. Mika pokračoval neskôr ako riaditeľ RTVS a vlani neúspešne kandidoval na post primátora Bratislavy. Ťapáková robila istý čas poradkyňu na ministerstve zahraničných vecí. No kam sa ich profesiálne cesty momentálne uberajú, vôbec nie je známe. V každom prípade, na piatkovej párty u Juraja Kukuru by ste väčších kamošov ťažko hľadali. 

Vyzeralo, že Zuzana si výborne rozumie aj s Mikovou mladučkou partnerkou Kristínou. Bývalý šéf Markízy aj RTVS s ňou má jedenapolročnú dcéru Mišku, posledné mesiace sa v kuloároch špekuluje, že na ceste by malo byť ich ďalšie spoločné dieťa. Avšak pohár vína, ktorý Kristína držala v ruke, tomu vôbec nenasvedčoval.

Golonka aj Dan Bárta, exministri aj oligarcha

Na VIP párty po predstavení sa vo všeobecnosti stretla pozoruhodná zmes hostí. Toľko ľudí, čo prišlo Jurajovi Kukurovi zablahoželať k sedemdesiatim druhým narodeninám, sa len tak nevidí. Na jednej strane nechýbali Sisa Lelkes Sklovska s manželom Jurajom Lelkesom či Jozef Golonka s manželkou Božkou, na strane druhej prišli hudobník Martin Valihora, najlepší český spevák Dan Bárta či sponzor Mariky Gombitovej Július Hron. Dorazil aj syn Alexandra Dubčeka Pavol, v spoločnosti sa spolu bavili exministri Tomáš Borec s Tomášom Druckerom a pri bare debatoval s ľuďmi aj Miroslav Výboh, honorárny konzul Monaka a milionár, ktorý je osobným priateľom bývalého predsedu vlády Roberta Fica.  Viac vo videu, na ktorom je oslávenec ešte v kostýme z predstavenia: