Vyrastala obklopená anjelmi, ale keď si zariaďovala byt podľa svojho gusta, aj s manželom Dodom stavili na škandinávsku jednoduchosť. „Mamina (moderátorka Alena Heribanová - pozn. red.) si rada odnáša zážitky z dovoleniek aj prostredníctvom suvenírov a tiež miluje anjelov, ktorí sú v rodičovskom byte všade. Stále sa sem snaží niečo prepašovať, ale my s Dodom sme minimalisti,“ zasmeje sa Barbara Jagušák (26), ktorá sa vlani rozhodla vydať. A zatiaľ čo ako budúca nevesta chystala svadbu, na ženícha nechala úpravu bytu, do ktorého sa plánovali presťahovať. Takto to dopadlo.

PREMENY, ktoré celebrity vôbec nepriznávajú: Pozrite sa, aký mala kedysi nos Dara, Cifrová či Zuza Plačková!

Všade úložné priestory: Na polici sú cierne knihy, ktoré korešpondujú s dizajnom. Ostatné našli miesto v skrini.
Všade úložné priestory: Na polici sú cierne knihy, ktoré korešpondujú s dizajnom. Ostatné našli miesto v skrini.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Majú dva životy. V jednom opatrujú zomierajúcich dôchodcov v Rakúsku, v druhom prichádzajú o vlastné rodiny

Byt, ktorý sa ľahko upratuje

„Máme radi čo najmenej predmetov. Lebo domov si prichádzame oddýchnuť a čistý priestor nám v tom pomáha,“ opisuje nám Babsy byt na nábreží Dunaja, ktorý dýcha novotou. No zážitkový je už vstup do moderného komplexu, v ktorom sa nachádza. Vrátnička si overuje našu totožnosť a keď vystúpime na dvadsiatom druhom poschodí, do apartmánu vedie hotelový koberec.

FOTO: Gesto prvej dámy Francúzska Brigitte Macronovej hovorí za všetko. Toto urobí len naozaj zaľúbená žena!

„Minule tu ráno na chodbe pustili pesničku od Falca,“ teší sa mladá žena rozmanitým vymoženostiam. O vzhľade bytu však mala aj s manželom inú predstavu. Zariadiť ho čo najjednoduchšie. A tak nikde nevidíme poličky ani rôzne zbierky predmetov, na ktorých by sa hromadil prach. „Veľmi ľahko sa tu upratuje. Všetko máme schované, na to som fanatik. Ešte aj všetky dvierka na skriniach sú dotykové bez úchytiek. Len chladnička a umývačka sa otvárajú koženými pútkami.“

Čím zahŕňa Alena Heribanová svoju vnučku?

Svadobný dar od sestry Tamary: „Obaja s Dodom sme jachtári, preto more. A vesmír má manžel rád. Červené nosy a uši sú maliarkina značka,“ opísala nám obraz Kateřiny Kynclovej Babsy.
Svadobný dar od sestry Tamary: „Obaja s Dodom sme jachtári, preto more. A vesmír má manžel rád. Červené nosy a uši sú maliarkina značka,“ opísala nám obraz Kateřiny Kynclovej Babsy.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Dizajnérske fóry

Babsy s manželom oslovili kamaráta architekta Juraja Veselého, ktorý má tiež rád ich obľúbený minimalizmus. „Byt je dvojizbový a vďaka bytovému dizajnérovi sme úžasne ušetrili priestor. Dokázal výborne vymyslieť funkčnosť bytu, dal tomu jednotný koncept a domyslel detaily, na ktoré by sme sami neprišli.“ Nikdy by jej napríklad nenapadlo využiť pohľadový betón, ktorý naplánoval dizajnér do obývačky.

Prísne utajená identita. Na Slovensku sa ročne rodia desiatky detí pod menom X

„Keď mi to oznámil, predstavila som si chladný loftový priestor, ku ktorému sa nič nebude hodiť. A teraz je to moja obľúbená stena. Nepovedala by som, že to bude pôsobiť útulne. Takisto nám architekt vybral sedačku, ktorá sa skladá z dielov. Možno ich rozmontovať, pootáčať a dokúpiť k nim ďalšie. Kedykoľvek ju môžeme zmenšiť alebo zväčšiť,“ vyratúva Babsy bytové vychytávky.

VIDEO Zneužitá školáčka volala na pomoc policajtov: Takto zareagovali tí, ktorí majú pomáhať a chrániť!

Jednou z nich je krikľavo žlté svietidlo. „Celý interiér je sivo-čierno-biely, chceli sme to ozvláštniť takýmto ,fórom‘. Pridali sme trocha farby, ktorá tiež predelila priestor. Na balkóne to dopĺňajú žlté stoličky.“ Apropo, terasa. Z nej sledujeme hluk pri Dunaji i v okolí Národného divadla, v noci je vysvietené nábrežie aj Most SNP, cez deň dovidieť až za rakúske hranice. „Niekedy sa zadívam na pätnásť minút a zdá sa mi to ako krátky moment. Pozeráte sa na autá, autobusy aj západ Slnka. Je to ako živá tapeta alebo dokonca kino,“ pochvaľuje si Babsy.

FOTO Kyprá misska Dominika: Pribrala skutočne až počas príprav? Máme jej zábery z kastingu!

Jednoduchá kúpelňa: V čiernej a bielej.
Jednoduchá kúpelňa: V čiernej a bielej.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Poloprázdne skrine

Rodenú Bratislavčanku to na vidiek neláka. „Vždy som chcela byť mešťanka. Mala som predstavu, že ráno vybehnem v papučiach na kávu a že sa budem poznať so starými susedkami na ulici. Dom je zaujímavý pre rodiny s viacerými deťmi, ale ja sa rada prejdem po nábreží a mám blízko do divadla. Často chodím s otcom, ktorý sa vždy podujme sprevádzať ma. My sme skrátka skvelá dvojica,“ podotkne dcéra spisovateľa a scenáristu Jozefa Heribana.

Fuu, to sú premeny! Toto je výsledok, keď si dajú naše celebrity opraviť chrup. Fotky pred a po stoja za to!

Mnohí ju považujú za nákupnú maniačku. Aj preto, že na spoločenských akciách je vždy perfektne nastajlovaná. „Ale to si veľmi veľa ľudí mýli,“ oponuje nám a zároveň vysvetľuje, prečo sú v byte, štedrom na odkladacie priestory, poloprázdne skrine. „V skutočnosti nemám veľa vecí, len ich vždy inak skombinujem. Alebo si ich požičiam z rôznych zdrojov. Čo sa topánok týka, mám asi len desať párov. A z toho sú dva na vysokom opätku - jedny krémové a jedny čierne. Nakupujem len vtedy, keď potrebujem niečo konkrétne. Alebo idem do secondhandov a bazárov, kde to je zážitkové aj s príbehom. Človek sa môže dobre obliecť, aj keď nosí staré oblečenie. Dôležitá je kvalita a nadčasovosť,“ ozrejmí nám Babsy.

FOTO VNÚTRI Keď uvidíte pravú tvár novej missky Hanky Závodnej, nebudete veriť: Na pódiu sa objavila úplne iná žena!

Rada sa tiež zvŕta v kuchyni. Ale len vtedy, keď má na to čas. „Varím v pokoji aj niekoľko hodín a potom pozvem celú rodinu, nech všetko príde zjesť. Lebo zatiaľ sme len dvaja a jeme ako vrabce. Tradičné slovenská jedlá vie veľmi dobre pripraviť môj manžel, ja oveľa radšej pečiem.“

Toto sa v súťaži Miss v živote nestalo: Bacuľatá finalistka Dominika totálne zatienila víťazku!

Výhľad na Bratislavu: Je ako živá tapeta.
Výhľad na Bratislavu: Je ako živá tapeta.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Veselšia než predtým

Ale vráťme sa k dizajnu, ktorý počas realizácie majitelia rispôsobovali najmä rozpočtu. Kuchynská skriňa na mieru, ktorá obopína múr a z druhej strany slúži ako šatník, mala byť tmavozelená. S pôvodne navrhnutým materiálom by sa predražila, zvolili teda lacnejšie drevo. Pri lampách zase vidíme na zemi položené obrazy, ktoré sa opierajú o stenu. Dozvedáme sa, že ide o šikovný dizajnérsky trik, ako schovať káble. Iba na jednej stene svieti nápadný portrét mladomanželov v skafandroch - svadobný dar od sestry Tamary, ktorá príbuzných dala zvečniť u českej maliarky Kateřiny Kynclovej.

FOTO Toto už prehnal! Vincze sa vrhol v Chart Show na Banášovú, tá ledva lapala po dychu: Predviedli sex priamo pred kamerami!

Prekvapujúco však v byte chýba knižnica, hoci Barbarin otec aj sestra sú spisovatelia. „Kníh mám veľa, ale sú farebné. V spálni si Dodo zriadil zátišie z čierno-bielych kníh o fyzike, astrofyzike, vesmíre a podobne. Moje knihy sa totiž nehodia k dizajnu, musím ich mať schované v skrini,“ vysvetlí nám pobavene Babsy, ktorá je, mimochodom, v požehnanom stave. Takže do spálne čoskoro pribudne postieľka.

„Zatiaľ som kúpila len podbradníky a zopár hračiek, veľmi som sa nepripravovala. Teším sa, že podedím vecičky od sestry, ktorá má ročnú Emilku. Rod Heribanovcov totiž ide naprieč generáciami tak, že všetci máme hlavne dievčatá,“ prizná budúca mamička a po chvíli dodá, ako tehotenstvo znáša. „Bez akýchkoľvek problémov. Pre mňa je to oveľa lepší pocit, ako keď som nebola tehotná. Som veselšia aj sa teším na materskú. Len už sa mi ťažšie zaväzujú šnúrky…“

Viac zaujímavých článkov: