Osud speváčke Marike Gombitovej (63) nedoprial zúčasťniť sa mnohých dôležitých udalostí - ak chce vyjsť na verejnosť, má to zložitejšie než ktokoľvek z nás a často to napriek jej úsilu možné nie je. Či plánuje prísť na sobotnú zádušnú omšu za Karla Gotta (†80) do Katedrály sv. Víta na Pražskom hrade, bolo preto otázne. Veľa neprezradil ani speváčkin manažment. „Nie, nebudeme to teraz zverejňovať. Uvidíte... Nechajte sa prekvapiť,“povedala vo štvrtok pre PLUS7DNÍ aj Marikina manažérka Andrea Pakesová. No podľa informácií nášho týždenníka je slovenská umelkyňa odhodlaná urobiť všetko pre to, aby sa s kamarátom, ktorého si celý život nesmierne vážila, rozlúčila naposledy aj osobne.

Bolo medzi nimi zvláštne puto

Medzi Marikou a Karlom pretrvávalo celé roky zvláštne spojenie. Keď slovenská speváčka skončila po dopravnej nehode na vozíčku, český slávik ju osobne navštívil aj v jej petržalskom byte. Dodával jej energiu. Ich stretnutia nakoniec vyústili do spoločného projektu - v roku 1987 spolu naspievali dueto Neznámy pár.

Neskôr sa slovenská umelkyňa odmlčala a na dvanásť rokov uzavrela vo svojom byte. Po jej návrate na pódia sme čakali, kedy sa dve najväčšie legendy československej populárnej hudby opäť stretnú na jednom pódiu. Z nového duetu najprv zišlo a hneď potom začal s nepriazňou osudu bojovať Karel. Svoj boj s rakovinou lymfatických uzlín však vyhral a vlani v januári si Mariku ako hosťa pozval na svoj bratislavský koncert.

Na novú spoločnú pesničku už nedošlo a minulý týždeň z Prahy prišla smutná správa,  podľa ktorej spevák podľahol akutnej leukémii. Slovenskú speváčku to zjavne zlomilo, reakciu bola schopná zverejniť až po niekoľkých hodinách. „Cítim hlboký smútok. Milý Karel, bol si a budeš pre mňa vždy veľkým vzorom. Za všetko, čo si v živote dokázal, si ťa nesmierne vážim a ďakujem. Karel, nikdy na teba nezabudnem, navždy ostaneš v mojom srdci. S láskou a úctou, Marika,“ odkázala slávikovi Marika Gombitová a pridala niekoľko spoločných snímok.

Spoločné FOTO Mariky Gombitovej a Karla Gotta nájdete v GALÉRII.