Nakrútil desiatky filmov a odohral stovky či tisícky divadelných predstavení, ale kamarátov svojej dcéry oslovil až prejavom k aktuálnej politickej situácii. Tamara Kramárová (17) sa tak zaradila medzi tínedžerov, ktorí nad rodičmi neprevracujú oči. „Mám pocit, že študenti sú teraz veľmi iniciatívni, chcú niečo zmeniť,“ vysvetlila nám, ako citlivo dnes mladí ľudia vnímajú, čo sa okolo nich deje.

Bez prípravy

Chystal sa do parlamentu prezentovať svoj najnovší film Únos a nakoniec skončil ako virálny hit na internete. Príspevok Maroša Kramára (57) do diskusie o Mečiarových amnestiách, ktorý pred mesiacom predniesol na pôde Národnej rady, nenechal nikoho chladným. „Mali by ste sedieť v parlamente a počúvať, čo sa rozpráva. A keď hlasujete, nesprávajte sa alibisticky. Nemalo by existovať, že ste sa zdržali hlasovania. Musíte mať jasný názor. Ste platení z našich daní,“ odkázal s pokojom Angličana politikom a nepriamo tým zasiahol aj do života svojich najbližších.

Slávnejší než kedykoľvek predtým: Video s Marošom Kramárom na internete trhalo rekordy.
Slávnejší než kedykoľvek predtým: Video s Marošom Kramárom na internete trhalo rekordy.
Zdroj: youtube.com

Kramára totiž sledovali aj rovesníci jeho dcéry. „Veľa kamarátov za mnou prišlo, aby som odkázala otcovi, že konečne niekto povedal, čo si veľa ľudí myslí,“ prezradila nám Tamara. Otcov monológ oslovil mladých, ale u Kramárovcov doma veľký rozruch nespôsobil. „Mama určite nechce, aby otec išiel do politiky, ale s týmto bola v poriadku.“

Nakoniec, všetko podľa nej len vyplynulo z momentálnej situácie. „Otec ani nevedel, že tam ide niečo hovoriť. Viem, že ostatní sa chystali, mali niečo napísané, ale on improvizoval,“ povedala Tamara Kramárová, ktorej kamaráti sa minulý týždeň angažovali v študentskom pochode proti korupcii. Takže to, že ho verejne podporil Maroš Kramár, mohla byť nakoniec jej zásluha.