Roky patrí medzi naše najznámejšie moderátorky spravodajstva a hoci je v práci úspešná, v láske sa už dvakrát popálila. Stroskotalo jej manželstvo s českým podnikateľom Davidom Dočekalom i Kanaďanom Markom Sedlmairom. Zo vzťahov s cudzincami má Aneta Parišková (45) troch synov - Daniela (9), Gabriela (6) a Nathana (5). Napriek tomu svojim chlapcom vytvorila plnohodnotné rodinné zázemie a dnes opäť plánuje svadbu. Viac ako dva roky tvorí pár s odborníkom na informačné technológie Miroslavom Polakovičom (47), ktorý je pôvodom Slovák. Aj tak však moderátorka vstupuje do rovnakej rieky. Oboch snúbencov stále rozdeľuje oceán, žijú na dvoch kontinentoch v častom odlúčení.

Ďaleko od seba

To, že je Aneta Parišková opäť šťastne zadaná, sa prevalilo takmer pred dvoma rokmi. Odvtedy jej úsmev z tváre neschádza. Práve naopak. Miroslav, ktorý pracuje v známej americkej podnikateľskej oblasti Silicon Valley a je často mimo Slovenska, si napriek tomu s chlapcami výborne rozumie. „S biologickými otcami nie sú chlapci v kontakte. Vôbec to však nie je téma, ktorou by sme sa zaoberali. Chlapci sú šťastní, majú Mirka veľmi radi. Volajú ho Mirko a hovoria o ňom ako o svojom otcovi. Mirko ich zas považuje za svojich synov, a to je pre mňa najdôležitejšie,“priznáva pre PLUS 7 DNÍ moderátorka, ktorá si nerobí ťažkú hlavu ani z toho, že má vzťah na diaľku.

„Mirko v Amerike stále pracuje, ale vďaka tomu, že je IT-čkár, môže pracovať aj zo Slovenska. Takže žije striedavo aj tam, aj tu. Popritom lieta na služobné cesty aj do iných končín sveta. Každý deň spolu hovoríme a máme zásadu, že nikdy nie sme bez seba fyzicky viac než mesiac. Keď to hrozí a nemôže prísť, odletím za ním na pár dní ja. Žijeme tak už dosť dlho a ešte dlho to tak zrejme bude. Do USA budeme cestovať stále, keďže tam žijú jeho dcéry Lilka a Lejka,“hovorí Aneta.

To je vysvetlenie, prečo asi pred mesiacom moderátorka na pár dní odletela do Spojených štátov. Strávili tam príjemný čas s Mirkovými dcérami a priateľmi. „Sami sme boli len dva dni, keď sme jazdili po pobreží na motorke,“ priznáva moderátorka. Na Slovensku sa zatiaľ o jej synov starala babička. „Chlapci mi vždy chýbajú, ale oni chápu, prečo občas odbehnem do Ameriky. Je to však naozaj len občas. Vtedy si užijú babičku, na ktorú sú zvyknutí, veď odmalička mi s chlapcami pomáhala,“vraví rodáčka z Košíc.

Zamilovaní: Snúbenci sú často v odlúčení. Najdlhšie sú bez seba mesiac.
Zamilovaní: Snúbenci sú často v odlúčení. Najdlhšie sú bez seba mesiac.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Nové hniezdočko

Moderátorka donedávna žila aj so synmi v bratislavskej Dúbravke, s príchodom nového partnera však zmenila adresu.

Miroslav, žijúci v zámorí, sa rozhodol vzťah so známou blondínkou posunúť ďalej a kúpil byt v bratislavskom Ružinove, kam si rodinu tento rok nasťahoval. Aneta netají, že nové bývanie im vyhovuje oveľa viac. „Je to menší byt, ako sme mali, ale oproti predchádzajúcemu má svoje veľké výhody. Najmä tú, že je hneď vedľa školy, do ktorej chodí Gabko a Danko, a päť minút autom od škôlky, ktorú riadim a Nathanko ju navštevuje. Znamená to veľkú úsporu času a viac spánku. Navyše sú tam dva záchody a samostatná kuchyňa, čo mi veľmi vyhovuje,“tvrdí Parišková a opisuje, ako ho s priateľom zariaďovali spoločne. „Snažili sme sa menší priestor využiť maximálne efektívne.“ 

Nedávne Vianoce rodina neoslavovala v novom. „Boli sme u mojich rodičov v trojizbovom panelákovom byte v Košiciach a Druhý sviatok vianočný sme navštívili Mirkových rodičov,“odvetila Aneta. Po zvyšok roka nie je s partnerom pod jednou strechou. Miroslav býva v Spojených štátoch neďaleko mesta Sacramento, byt má neďaleko domu, v ktorom žijú obidve jeho dcéry Lilka (15) a Lejka (13). Tie sa narodili za veľkou mlákou, okrem amerického majú teda slovenské občianstvo. So známou Slovenkou si dobre rozumejú, rovnako ako Pariškovej chlapci s Miroslavom.

„Je pre nich veľkým vzorom, vidia, aký je zručný, že športuje a vyzná sa v počítačoch. S kamarátom im vyrobili špeciálne poschodové postele pre šesť osôb. Namontoval im do detskej izby rebrinu s hrazdou - vtedy skákali od radosti,“ chváli svoju polovičku blondínka. Naposledy tu boli dcéry jej partnera cez letné prázdniny. Učili sa hovoriť po slovensky, ale je to vraj pre ne náročné. „Keď riešime niečo dôležité, tak s nimi rozprávam po anglicky. Danielko hovorí so sestrami aj po anglicky, no Gabko a Nathanko sa im prihovárajú viac po slovensky, keďže s angličtinou len začínajú,“prezradila už v minulosti Aneta.

Veľká rodina: Parišková s partnerom Mirkom majú spolu päť detí.
Veľká rodina: Parišková s partnerom Mirkom majú spolu päť detí.
Zdroj: Archív A.P.

Svadba bude veľká

Vzťah moderátorky a amerického Slováka je naozaj vážny. Zrejme preto Miroslav neváhal a vo februári moderátorku požiadal o ruku. Pre Anetu to bude tretí sobáš v poradí. „Áno, tento rok nás čaká naša svadba,“ priznáva, no detaily - miesto ani dátum sobáša - rozvádzať nechce. „Ešte len plánujeme. Zatiaľ viem s istotou to, že šaty budem mať biele,“tvrdí a minulosť hádže za hlavu. „Moja rodina sa teší, že mám pri sebe konečne muža, ktorý ma ľúbi a ktorý mi je oporou. Aj Mirkove dievčatá, aj moji chlapci chcú, aby sme sa zobrali. Zrejme pre pocit istoty, stability, spolupatričnosti, pre pocit, že sme rodina.“

Hoci partneri majú spolu detí viac než dosť, zisťovali sme, či rozmýšľali aj nad spoločným potomkom. „Áno, bavili sme sa o tom. Keby sme sa stretli o pár rokov skôr, určite by sme mali ešte aspoň jedno dieťatko. Vzhľadom na vek a na náš náročný vzťah na diaľku to už neriešime,“odvetila otvorene Parišková. Napriek tomu to ešte nemusí znamenať, že dieťatko mať nebudú. Veď dnes rodia ženy aj vo vyššom veku. Odhliadnuc od toho sme u známej jojkárky zisťovali aj to, či nemá strach, že by jej manželstvo opäť nevyšlo.

„Životné trápenia, nezdary a sklamania ma naučili vážiť si to, čo mám, a naplno sa tešiť zo života. To, že som stretla Mirka, považujem za bonus, za dar od Boha. Konečne mám pri sebe človeka, ktorého si vysoko vážim, obdivujem a milujem. To isté cítim aj z jeho strany. Je mi veľkou oporou, pomáha mi a vo všetkom ma podporuje. Po tom, čo sme obaja v živote prežili, sa tešíme, že máme jeden druhého. To, že sa staneme manželmi, považujem za prirodzené,“ vraví zamilovane.

Svadba bude na prípravu náročná. „Lebo nebude malá. Zároveň Nathanko pôjde v septembri do školy, takže nám pribudne tretí školák, čo nie je málo. Všetko ostatné by mohlo zostať tak, ako je,“ dúfa moderátorka, ktorá nový rok privítala na rodinnej chate na Orave, kde si s chlapcami išli zalyžovať.

Potrebuje pomoc

O blondínke je známe, že ju ľudia môžu bežne stretnúť na verejnosti aj nenalíčenú. „Nežijem preto, aby som vyzerala. Mám v živote iné priority. Estetické zákroky som zatiaľ žiadne nepodstúpila. Nechodím na kozmetiku, necvičím, nebehám, nijako špeciálne sa nestravujem, jem vlastne všetko a deň bez sladkostí si ani neviem predstaviť. Na druhej strane vždy veľmi rýchlo chodím, namiesto výťahu behám po schodoch a rada tancujem,“ priznáva moderátorka, ktorá za svojím mladistvým vzhľadom vidí skôr genetiku, lásku a pocit šťastia. „Teším sa zo života a starnutia sa nebojím. Keď budem stará, pribratá a vráskavá, ale milovaná, budem si pripadať krásna,“ zamýšľa sa a priznáva, že predsavzatia si nedáva iba na Nový rok, ale každý deň.

Tie jej sa týkajú skôr riešenia životných situácií. „Aby som vždy zachovala pokoj, aj keď som nahnevaná, aby som bola trpezlivejšia a najmä, aby som sa netrápila pre veci, ktoré nedokážem zmeniť,“ priznáva trojnásobná mama, ktorá sa pri svojej práci v televízii, moderovaní rôznych akcií, podnikaní, charite a deťoch rozhodne nenudí. Skĺbiť to všetko s domácnosťou býva často zložité a vyčerpávajúce.

„Ale keď sa chce, všetko sa dá. Samozrejme, každý deň riešim logistiku a priority. Pomáha mi Mirko, keď je na Slovensku, i keď jeho pracovný čas je popolu­dní a večer, takže je to obmedzené. Máme teda pomoc s rozvozom detí na krúžky, ich vyberaním zo školy a škôlky a s prípravou do školy. Keď mám toho už priveľa alebo musím odísť z Bratislavy a Mirko nie je na Slovensku, pricestuje k nám babka z Košíc. V škôlke mám šikovné učiteľky. Svoje pracovné povinnosti si plnia svedomite a aktívne.“

Rovnako ako mnohí iní smrteľníci aj Aneta má dni, keď je najradšej sama. Bez okolkov priznala, že aj ona má svoju 13. komnatu, ktorú však otvoriť nemieni. „Je v nej bolesť, smútok, strach, sklamania, ale načo by som ju otvárala a rozrývala tým staré rany? Sústredím sa na súčasnosť a budúcnosť, užívam si každý okamih šťastia, ktorý mi život dopraje,“ dodáva na záver.

Viac fotografií nájdete v galérii.