Nesmiernu bolesť prežíva poslankyňa Petra Krištúfková, ktorá včera za tragických okolností prišla o svojho brata. Mal len štyridsaťštyri rokov a stal sa jednou z dvoch obetí dopravnej nehody autobusu, ktorý na ceste R1 v smere z Banskej Bystrice do Zvolena narazil do nákladiaku. Režisér Peter Krištúfek pripravoval pred tragickou smrťou svoj ďalší film, ktorý už nikdy nedokončí. Jeho sestra si po polnoci "začiernila" svoj profil na sociálnej sieti.

Dobrý chlapec

Peter Krištúfek tragicky zahynul v autobuse, ktorý narazil pri Badíne do nákladiaku.
Peter Krištúfek tragicky zahynul v autobuse, ktorý narazil pri Badíne do nákladiaku.
Zdroj: Michal Sv?tok

Oboch známych súrodencov priviedla na svet dramaturgička Zora Krištúfková - Králiková, ktorá v roku 2015 podľahla ťažkej chorobe. Na rozdiel od dcéry Petry, ktorá mala dlhé roky blízko k vplyvným mužom bratislavského podsvetia, bol syn Peter skutočnou hviezdou svojej rodiny. Vyštudoval filmovú a televíznu réžiu na Vysokej škole múzických umení. Vytvoril vyše dvadsať dokumentárnych filmov a dva kratšie hrané filmy – Noc na slnku a Aký nádherný svet! Za televízny film Dlhá krátka noc získal v roku 2004 cenu Igric, nakrútil tiež dlhometrážny film Momentky o hudobníkovi Dežovi Ursínym. Je autorom jedenástich kníh, no stal sa aj trojnásobným finalistom literárnej súťaže Poviedka. Pred tragickým skonom pripravoval s kameramanom Martinom Štrbom film Ema a smrtihlav.

Tragická nehoda sa stala na diaľnici R1 za Banskou Bystricou smerom do Zvolena.
Tragická nehoda sa stala na diaľnici R1 za Banskou Bystricou smerom do Zvolena.
Zdroj: TV Markíza

Spomínala autobus

Je neuveriteľnou iróniou osudu, že práve Petra Krištúfková je autorkou ikonického bonmotu, ktorý sme si dovolili neraz citovať. „Radšej budem sedieť smutná v Mercedese ako veselá v autobuse,“ priznala kedysi dávno, akú dopravu v živote preferuje. Svojím vtipným výrokom mnohých rozosmiala, nemohla však tušiť, aký desivý rozmer jedneho dňa nadobudne.