Okolo Karla Gotta za posledné roky postavila hradbu. Aj preto sa na rebríčku popularity v kuloároch brandže pohybovala dlhé obdobie na najnižších priečkach. Slávneho speváka, aj pre jeho ústretovosť, mnohí vždy obdivovali, no Ivana Gottová (43) zaviedla v rámci jeho manažmentu prísne pravidlá a kontakt slávika s okolím minimalizovala. A to nielen s novinármi, ale aj s jeho dlhoročnými kamarátmi.

Dôkaz o tom priniesla aj sobotná Smotánka, ktorá naposledy Karla Gotta stretla na spoločenskej akcii v júni tohto roka. Tri mesiace pred smrťou si na Pražskom hrade preberal cenu za celoživotné dielo, no spraviť s ním pri tejto príležitosti rozhovor nebolo možné. Ako z televíznej relácie vyplynulo, viacnásobný slávik o tom vôbec netušil. "Nechcete odo mňa, aby som niečo povedal?"spýtal sa iniciatívne televízneho reportéra, ktorý mu prišiel k cene poblahoželať. Až od neho sa dozvedel, že na rozhovor nemá povolenie a že išlo o rozhodnutie manželky, ktoré však maestro hneď na mieste zmenil. Ako profesionál chcel svojich televíznych fanúšikov stoj čo stoj pozdraviť.

 

Vedela čo iní nie

Až po smrti speváka prísne opatrenia Ivany Gottovej nabrali zrazu celkom nový rozmer. Ako vyštudovaná zdravotná sestra totiž veľmi dobre vedela, aký vážny je stav jej manžela a pracovné tempo mu neprospieva. Na obranu Gottovej manželky posledné týždne vystúpilo niekoľko ľudí z okolia Gotta. Dokumentaristka Olga Malířová Špátová, ktorá o spevákovi nakrúcala film, jej verejne vyjadrila obdiv. Speváčka Ilona Csáková, ktorá je Ivanina blízka kamarátka, upozornila na to, že trebať byť zhovievavý, lebo "niekedy môže byť aj unavená".

No asi najviac Ivane Gottovej verejne drukovala herečka a Gottova odveká kamarátka Jiřina Bohdalová. "Než sa stala pani Gottovou, poznala som ju z večierkov. Ale keď Karel začal byť nemocný, tam sa ona ukázala. Až v nešťastí poznáte, kto aký je. Lebo keď je všetko v poriadku, to je nádhera. Takže na Karlovu manželku mi nesahajte," povedala razantne v českých médiách a upozornila, že spevák je "tak slušný, až je to na škodu". "Veľa ľudí na to spolieha, čo je chyba. Takže to, čo sa vyčíta Ivane, tak ja by som bola možno ešte horšia. Ja by som ho chránila tak ako ona."

Viac FOTO zo života Karla Gotta s Ivanou v GALÉRII.