Multiotecko Boris Kollár (53) sa síce vyjadruje, že všetkých svojich desať detí má rád rovnako, ale na verejnosti sa ukazuje najčastejšie s dvoma. So sedemnásťročnou Alexandrou a štrnásťročnou Ester. Saška mu robila spoločnosť na prestížnom Plese v opere, kde v krásnej róbe ukázala, že je z nej už dáma. Rovnako malá Ester sa mení z malého dievčaťa na ženu. Z Kollárovych dcér sa stali okázalé tínedžerky, ktoré žijú vlastným životom na sociálnej sieti. Ako mnoho ďalších aj ony sa snažia zaujať publikum. Obe predvádzajú postavy v plavkách, obzvlášť rady upozorňujú na svoj ženský zadok. Až sa zdá, že sa predbiehajú, ktorá je viac sexi.

Podceňované siete

Ester a Saša sa rady zvečňujú najmä na dovolenkách v plavkách. Nie sú prvoplánové, navyše sa orientujú v módnych trendoch - zatiaľ čo kedysi bolo vhodné pri fotení vyprsiť sa, dnes je hitom vytŕčať do objektívu svoj kvalitne vyšportovaný zadok. Vzorom pre všetky „instagramistky“ sa stala Kim Kardashian. Ženy po celom svete si pomáhajú silikónovými implantátmi, aby získali oblý zadok podobne ako ona. Vo fitnescentrách žiadajú trénerov, aby s nimi robili drepy, pri ktorých sa posilňuje práve zadná časť tela. No a, samozrejme, pri fotografovaní napodobňujú Kimine pózy tak, aby bol záber sústredený na zadok. Podobne ako teraz Kollárove dcéry, známe tým, že výdatne športujú. Nakoniec, aj krásu mali po kom zdediť. Esterkina mama Petra Krištúfková roky patrí k ženám, ktoré o ctiteľov nikdy nemali núdzu. Nie je to ináč ani dnes, a to Krištúfková už prekročila štyridsiatku. Saša je zase dcérou Stanislavy Horňákovej, ktorá si po rozchode s Kollárom zariadila život s novým partnerom. Boris s oboma bývalými partnerkami doteraz vychádza a dcéry pravidelne bráva na módne prehliadky. Cudzia im však nie je ani práca so sociálnymi sieťami.


O obnažených mladých dievčatách na internete si však myslí svoje psychologička a sexuologička Danica Caisová. Tento trend podľa nej nie je taký nevinný, ako sa zdá. Odôvodnenie „veď to robia všetci“ ešte neznamená, že vyzývavé pózy sú v poriadku. „Dnešným tínedžerkám všetky tieto aktivity umožňujú moderné technológie. Pred štyridsiatimi rokmi takéto mož nosti neboli. Aj keď sa mladé dievčatá pofotili, nemali to kam dať. Druhá vec je, že v tínedžerskom veku je sila kolektívu, túžba zviditeľniť sa a zapadnúť veľmi silná. Dievčatá sa bavia medzi sebou stále. Kedysi rozoberali, ktorá je a ktorá nie je panna. Vyčítali tej, ktorá zaostávala, i keď to možno nebola pravda. Presne tak je to dnes. Ibaže s fotografiami. My všetky sme už dali fotky a ty si nedala, čo si taká… Motivácia medzi dievčatami, aby zverejňovali svoje fotografie polonahé či nahé, je isto aj ,vďaka‘ tomu,“ povzdychla si odborníčka. Veľa z dievčat podľa nej nemyslí na budúcnosť, pretože ich svet sa v tom momente odohráva iba v partii kamarátov. „Väčšinou podcenia riziko. O dvadsať rokov z nich môžu byť vážené osoby. Právničky alebo lekárky. Vtedy to niekto vytiahne. Zverejní to alebo ich môže vydierať. Vydierateľné je aj dieťa v štrnástich rokoch,“ pripomína.

Predbiehajú sa? Obe sestry pózujú v štýle Kim Kardashian
Predbiehajú sa? Obe sestry pózujú v štýle Kim Kardashian
Zdroj: Instagram

Podceňujú sledovateľov

U Borisa Kollára sociálne siete mimoriadne fičia. Aktívny je na nich odjakživa sám a podľa toho, čo sme videli vlani na jednej módnej prehliadke, o aktuálnych trendoch majú prehľad aj obe jeho dcéry. Stačilo, že na Bratislavských módnych dňoch sa objavila blogerka Alex Wortex, známa tým, že nerada používa žiletky. Ako prvý jej vyjadroval obdiv práve Kollár aj s oboma dcérami. „Ona presne vie, čo robí,“ povedal nám, keď sa s vulgárnou blogerkou odfotil.
Ďalšie slová psychologičky musia byť Borisovi Kollárovi dôverne známe. Podľa Danice Caisovej číha na sociálnych sieťach množstvo mužov, ktorí sa snažia s dievčatami manipulovať. „Rodičia by im mali vysvetliť aj ich silu, dieťa môžu tlačiť a vydierať. Najprv len trošku, začne sa to nevinne a potom my ako experti robíme znalecké posudky na týchto mužov. Tak­že viem, o čom hovorím.“Podľa odborníčky je úplne jedno, z akej rodiny dospievajúca slečna pochádza. Neskúsené sú všetky rovnako. „Štrnásťročné dieťa politika je rovnako neskúsené ako štrnásťročné dieťa upratovačky. Takže tam nie je rozdiel. Vidím to tak, že sú to deti, ktoré sú nezrelé. Testujú svoju prebúdzajúcu sa atraktivitu, či sa páčia chlapcom. My sme kedysi používali mamin rúž, aby sme sa okrášlili. Teraz dievčatá využívajú sociálne siete. Netušia, že to nie je až taká nevinná záležitosť, ako sa zdá,“ uzavrela odborníčka.