V slovenskom šoubiznise nebolo väčšieho extroverta, bonmotmi dokázal predstihnúť aj niekdajšiu veľkú kamarátku Noru Mojsejovú (60), hravo sa vyrovnal i s jej šatníkom. František Versače Kabrheľ (42) mal k boháčke z Pereša blízko. Po rokoch sympatií však nastalo obdobie temna. Začali sa handrkovať o vyše 800-tisíc eur, ktoré v roku 2008 kamarát aj so svojimi známymi velebenej podnikateľke požičal.

Už nikdy viac Mojsejová: Nora žije v prenajatom dome v Sabinove, kde strávila aj sviatky. Priezvisko si po rozvode nezmenila.
Už nikdy viac Mojsejová: Nora žije v prenajatom dome v Sabinove, kde strávila aj sviatky. Priezvisko si po rozvode nezmenila.
Zdroj: Archív

Naťahovačky o astronomický dlh šokujúco zavŕšili v januári 2017 svadbou. Mojsejová sa vďaka tomu vyhla pobytu za mrežami, ktorý jej za podvod spáchaný na Kabrheľovi a spol. hrozil. Manželstvo netrvalo dlho. Rozviedli sa začiatkom decembra, no ani po vyše mesiaci sa Norika nevzdala priezviska Kabrheľová. Dnes v striedmosti žije na východe Slovenska, kde oplakáva svojich dvoch zosnulých psov a s nostalgiou spomína na niekdajšie extravagancie. Versače sa, naopak, uskromňovať nemusí.

Prečo tak skoro?

To bola prvá otázka, ktorú sme položili mladoženáčovi, keď po vyše roku podal žiadosť o rozvod. „Niektorí sa rozvedú skôr, iní neskôr. Je taká doba… Radšej budeme kamaráti, akoby sme mali byť nepriatelia. V tomto momente sme to tak cítili, tak sme to urobili. To je celé,“filozoval pred nami a v decembri manželský zväzok naozaj ukončil. Bez cirkusu a v tichosti. Na rozvodový súd sa dostavili len právni zástupcovia partnerov. Kontakt však celebrity neprerušili. „Aj dnes sme spolu volali,“priznal Kabrheľ, ktorý dôverne ovládal detaily z Norinho života. Okrem iného poznal aktuálne starosti exmanželky s jej psami, ktoré sa medzitým pobrali na večnosť. „Aj ja mám trinásťročného psa, takže viem, čo prežíva,“ dodal s pochopením a pokojom Angličana.

Zabudnite na Versačeho: Toho už v excentrickom šatníku Františka Kabrheľa nenájdete. Nosi šál, topánky, kabelky a iné kúsky známej talianskej značky, charakteristickej výrazným F.
Zabudnite na Versačeho: Toho už v excentrickom šatníku Františka Kabrheľa nenájdete. Nosi šál, topánky, kabelky a iné kúsky známej talianskej značky, charakteristickej výrazným F.
Zdroj: Archív

Po Versačem tak, ako si ho pamätáme, nezostalo ani stopy. Pribudli mu šediny, šetril teatrálnymi výrokmi a predovšetkým - úzkostlivo si strážil súkromie. Prestal nosiť vychytenú taliansku značku, pod ktorej menom ho národ spoznal. „Tú prezývku som dostal až v reality šou Mojsejovci. V súkromí ma tak nikto nevolá. Vlastne mi dosť prekáža, keď ma ľudia oslovia Versače. A keď sa pozriem na staré fotky, ide ma šľak trafiť,“ posťažoval sa. Dnes by sa mu hodila luxusnejšia prezývka. Stačil letmý pohľad. Šál Fendi, topánky Fendi a pánska kabelka… tiež Fendi. „Mne je to jedno, čo nosím. Značka, neznačka. Čo je pekné, to si dám,“ presviedčal nás.

Tajný život vo Florencii?

Na Františka Kabrheľa sme narazili v jeho rodnej Nitre. Vraj celkom náhodou, lebo podľa jeho slov, ak je na Slovensku, zdržiava sa prevažne v Bratislave. Celebritným večierkom sa oblúkom vyhýba a kde presne býva, tušia len jeho najbližší. Isté je, že žije na cestách - medzi Slovenskom, Českom a Talianskom. Na Apeninskom polostrove si podľa našich informácií užíva rozsiahlu vilu s bazénom, za ktorú by sa nehanbil nejeden slovenský boháč. Kde na takýto životný štandard Versače, či po novom Fendi, vzal? „Robím s nábytkom a mám svoju klientelu. Žijem normálny život a som spokojný. Väčšinou zariaďujem hotely v Česku, najmä v Karlových Varoch, ktoré skupujú Rusi. V Taliansku mám dlhodobé kontakty, pretože sa venujem nábytkárstvu dlhé, dlhé roky.“Pre Rusov dodáva mramor. Florenciu, kde sa Kabrheľ usadil, si vraj nevybral náhodou. „V tej oblasti je najznámejší lom, tam vybuchujú skaly, potom ich zvážajú dole a spracovávajú mramor, ktorý sa rozdeľuje do kategórií a potom sa predáva. Chodím tam dosť často,“priznal.

Upokojil sa: V kabrheľovskom dizajne už nie je toľko zlata ako kedysi.
Upokojil sa: V kabrheľovskom dizajne už nie je toľko zlata ako kedysi.
Zdroj: Archív

Naozaj spolu žili?

Nie tak dávno žil František Kabrheľ aj v blízkosti Nory. Ak nie v jednej domácnosti, tak aspoň v jednom meste. Počas takmer dvoch rokov ich zväzku sa Košičanka sťahovala viackrát, než sme si mysleli. Z metropoly východu sa presunula do maďarskej Rajky, teda čoby kameňom dohodil do Bratislavy. „Posledné obdobie sme boli v Nitre, kde si prenajala byt,“vyzradil nám Kabrheľ dôvod, prečo rozvod prebiehal v jeho rodisku. Bývanie v Nitre si podľa neho Norika financovala sama. Z čoho, nevedno. Podľa Versačeho slov spoločné raňajky s manželkou nestíhal a čím sa cez deň zaoberala, už neriešil. „Vždy mala obchodného ducha. A stále ho má,“ dodal tajuplne.

Do spoločného biznisu s pani Kabrheľovou (ex)manžel nikdy nevstúpil. „To nie je v manželstve vhodné,“ usmial sa po tom, čo si s Norou roky vymieňali štipľavé odkazy. V nitrianskej domácnosti už taniere nelietali. „To sú veci, ktoré sú za nami. Nejako sme to potom obidvaja pochopili. Nora chce pokoj. Človek starne a je to iné. Aj ja som zvážnel, už nie som taký pochabý, ako som bol. To všetko prináša vek.“

Chradne…

Zo západného Slovenska odišla Nora Kabrheľová do Sabinova v Prešovskom okrese, kde si prenajala rodinný dom. Podľa aktuálnych fotografií, ktoré zverejňuje na sociálnych sieťach, vyzerá každý týždeň štíhlejšia a štíhlejšia. „Ona bola schudnutá už vtedy, keď pri­šla stade (z vyšetrovacej väzby, kde strávila trinásť mesiacov - pozn. red.). Teraz sme dlho neboli spolu. Ale inak sa dosť zmenila - k lepšiemu. Stala sa ľudskou, normálnou. Možno všetky nepríjemnosti, ktoré boli v minulosti, aj nevhodné vyjadrenia, sa odvíjali od toho, s kým žijete, kto vás na to hucká. Podľa toho, čo mi hovorila, iniciátorom bol on,“ nadhodil Versače narážajúc na svojho predchodcu, bývalého Norinho manžela Braňa Mojseja.

Značky Mojsejová sa podnikateľka po sobáši s Kabrheľom vzdala naozaj ľahko. „Nechcela, aby ju spájali s bývalým manželom, pretože všetci vieme, čo on je zač. Myslím si, že uzavrela túto kapitolu svojho života. To aj veľakrát povedala,“ zdupľoval nám František. Nutkanie zbaviť sa mužovho priezviska po rozvode s ním známa Košičanka nepocítila - naďalej ju môžeme oslovovať pani Kabrheľová. Versačemu je to jedno. Sám sa však do ďalšieho manželského zväzku nehrnie. „Teraz budem znova v etape slobodného mládenca. Ale nie, nezanevrel som na inštitút manželstva. Nech si to každý vyskúša,“ odporúčal s lišiackym úsmevom. No čo mu táto skúsenosť dala a vzala, už povedať nevedel.

Spoločný nepriateľ

Rozhádať sa s bývalou manželkou by sa mu rozhodne nevyplatilo. V hre je lukratívna nehnuteľnosť vo Vysokých Tatrách. Versače síce svoje požičané peniaze už nevidel, ale celkom sa mu darí získavať majetok, ktorý kedysi patril jeho exmanželke. Najprv mu do lona padla slávna vila na Pereši, v ktorej kedysi súťažil ako finalista reality šou Mojsejovci. Z eseročky, na ktorú je stále písaná, však po čase vystúpil. No a teraz zvádza súdny boj o apartmán v Tatranskej Lomnici, ktorý v čase ich sporov Mojsejová prepísala na predchádzajúceho manžela Braňa. Ten ho takmer ihneď daroval svojmu synovi z prvého manželstva.

„Prebiehal okresný súd, kde bola vypovedať pani Kabrheľová. Uverejnila celé okolnosti prevodu tejto nehnuteľnosti. Že bola v plnom vedomí, keď apartmán previedla na Mojseja s tým, aby obišli veriteľa, teda mňa. Dokonca Eleonóra Kabrheľová vypovedala, že jej syn doslova povedal, že zatiaľ to bude na neho napísané, pokiaľ sa nedorieši súd s Kabrheľom,“ doplnil Kabrheľ už naučeným právnickým jazykom. Okresný súd síce darovaciu zmluvu medzi manželmi uznal voči žalobcovi za právne neučinnú, no to isté si nemyslel o ďalšej darovacej zmluve medzi otcom a synom. Všetky strany sa odvolali. „Čo je s Mojsejom, neviem a ani ma to nezaujíma. Ale jeho životný štýl nasvedčuje, že to asi bude treba zrekonštruovať. Lebo všetci vieme, čo on je zač,“ zdôraznil Kabrheľ ešte raz.      

Viac z Kabrheľovho životného štýlu vo fotogalérii.

Mohlo by vás zaujímať: