Adriana Sklenaříková (46) toľko otáľala s materstvom, že počas tehotenstva si užívala každú nevoľnosť, nechutenstvo aj ohromnú únavu. „Telefonujem s ňou každý deň, nevie sa dočkať a teší sa, kedy to už príde,“ potvrdil nám krátko pred pôrodom topmodelkin manažér Miro Šimonič. Termín pôrodu jej stanovili lekári na 23. augusta, no, samozrejme, nikto netušil, kedy to príde. Na deň D čakala Adriana so svojím manželom Aramom v Monaku, ktoré sa stalo jej novým domovom. A tak ako z poverčivosti spočiatku tajila, že sa jej podarilo otehotnieť, dopredu nechcela vyzradiť ani meno dievčatka, ktoré nosila pod srdcom.

Miesto priberania chudla

Priebeh tehotenstva Adriana nemala bezproblémový, ale prijímala to ako súčasť toho, čo jej bolo dopriate po rokoch snaženia, aby vôbec otehotnela. Prvé štyri mesiace úplne stratila chuť do jedla. Zapáchalo jej všetko - okrem psov, nábytku či oblečenia pochúťky, ktorým sa napriek štíhlej línii nikdy nevyhýbala. Takže počas gravidity spočiatku chudla. „V siedmom mesiaci som bola taká unavená, že keď nebolo kam si sadnúť, sadla som si proste na zem. Na ulici, v obchode, bolo mi to úplne jedno. Neprešla som desať krokov bez toho, aby som si nepotrebovala odpočinúť,“priznala už vo vysokom štádiu tehotenstva českým novinárom z Mladej fronty DNES. Napriek tomu rozprávala o tom, že pokojne by si celých deväť mesiacov zopakovala. „Najradšej by som bola, keby moje tehotenstvo trvalo stále. Moje ťažkosti nie sú nič oproti pocitu šťastia, aký mám z toho, že v sebe nosím zdravé dieťa. To je také úžasné, že to stále vnímam ako zázrak. Posledných deväť mesiacov som strašne spokojná a pokojná. Až mám skoro pocit, že nechcem ísť rodiť, je mi ľúto o to prísť. Hovorím si, že to už nikdy nezažijem a dieťa sa mi už do brucha nevráti. Som v tomto stave hlboko šťastná,“ zverila sa Adriana krátko pred pôrodom v Česku, kde propagovala svoju knihu o zdravom životnom štýle.

Adriana Sklenaříková ešte v čase tehotenstva
Adriana Sklenaříková ešte v čase tehotenstva
Zdroj: profimedia

Nebola to jediná práca, ktorej sa venovala v pokročilom štádiu tehotenstva. Koncom júla sa odhodlala postaviť v plnej kráse na pódium. Ako dlhoročná ambasádorka Červeného kríža nemohla chýbať na jeho jubilejnom 70. galavečere v Monaku. Hostiteľmi večera boli knieža Albert a jeho manželka kňažná Charlene, no tehotná Slovenka so žiarivým úsmevom všetkých prominentov zatienila na celej čiare. Spevák Seal, inak sám otec štyroch detí, sa jej priamo na pódiu klaňal a budúca mamička si s umelcom dokonca zaspievala časť jednej z jeho známych piesní.

Pôrod za tisíce eur

Na monacký galavečer nemusela slovenská modelka chodiť z ďaleka, v monackom apartmáne, kde prevažnú časť roka s manželom Aramom žijú, trávila chvíle pred pôrodom. Na telefóne mala nielen svojho manažéra a veľkého kamaráta Mira Šimoniča, ale niekoľkokrát denne si volala so svojou sestrou Natá­liou (40). Tá vraj celkom náhodou otehotnela osemdesiat dní pred slávnejšou Adrianou. Sestry prvorodičky tak mohli medzi sebou preberať tehotenské záležitosti, pochvaľovali si, že vďaka tomu neobťažovali svoje okolie. „Stále si niečo posielame, porovnávame, študujeme. Už sme skoro lekárky, také máme znalosti,“ opisovala posledné mesiace Sklenaříková.

Natália, ktorá sa v Paríži živí ako právnička, už priviedla na svet dievčatko Stellu. Dcéra sa pošťastila aj Adriane, ktorá si naplánovala pôrod v Monaku. V kniežacom miništáte sa nachádza len jedna, zato špičková pôrodnica. Nemocnica princeznej Grace, v ktorej vlani rodila i Katarína Saganová. Od tých slovenských sa klinika na Azúrovom pobreží líši predovšetkým ochotným personálom - v nemocnici, ktorá stojí na skale medzi serpentínami, sa usmieva každý, od vrátnika až po posledného lekára. Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie hýri veselými farbami, takže mamičky ani nemajú pocit, že sa nachádzajú v nemocnici. Komfort je im dopriaty na každom kroku. Tehotné čakajúce na pôrod si napríklad môžu chodiť zaplávať do tamojšieho bazéna. „Prominentné pacientky majú, prirodzene, nadštandardné izby. Ale keby sme chceli, môžeme si ich zaplatiť aj my,“prezradila nám jedna zo žien, s ktorou sme sa v monackej pôrodnici vlani rozprávali. Cena samotného pôrodu sa podľa nej pohybovala okolo štyritisíc eur. Oficiálne nám na klinike prezradili, že na pôrodníckom oddelení sa dajú rezervovať individuálne izby premium. „A to na týždeň pred dátumom pôrodu a štyri dni po ňom. Cena za noc je štyristo eur. Pacientka tam má wi-fi pripojenie a televízor. Iné izby stoja stopäťdesiat eur na noc, tam sú najviac dve ženy,“ dozvedeli sme sa v Monaku.

Izba v monackej pôrodnici, kde Adriana Sklenaříková priviedla na svet dcéru.
Izba v monackej pôrodnici, kde Adriana Sklenaříková priviedla na svet dcéru.
Zdroj: ARCHÍV

Humbug na africkom pobreží

Zatiaľ čo Ohanianovci, keďže Adriana úradne používa priezvisko svojho manžela, čakali posledné dni na pôrod v tichosti, v ich druhom africkom domove to naozaj vrelo. V reštaurácii, ktorú Aram vlastní v marockom Marrákeši, sa Madonna rozhodla osláviť šesťdesiatku. A podľa fotografií a videí, ktoré uverejnila na sociálnych sieťach, nešlo o žiadnu komornú záležitosť. Svetová speváčka prezlečená za berberskú kráľovnú či „matku drakov“ hostila na západe Afriky priateľov, na párty nechýbala torta so šiestimi sviečkami či vystúpenie s divokým arabským koňom. Svoj africký pobyt popová kráľovná nazývala rôznymi prívlastkami - narodeninový týždeň či večierok na púšti.

Sklenaříková práve rodila, keď... Madonna oslavovala v klube jej muža šesťdesiatku! Takto to tam vyzeralo
Zdroj: Plus 7 dní

Do teplej africkej klímy to však ťahá aj Adrianu Sklenaříkovú. V Monaku podľa všetkého zotrvá s bábätkom len prvé tri mesiace. Na október si naplánovala veľkú tlačovú konferenciu, kde bude rozprávať o novom hoteli, ktorý s manželom Aramom Ohanianom vybudovali v Marrákeši. „Ale to nie je džob, lebo ten hotel je ich. Z Paríža, kde bude tlačovka, sa potom Adriana s malou sťahujú do Marrákeša, kde bude otvorenie,“ potvrdil nám Miro Šimonič o projekte, na ktorom prominentní manželia pracovali pomerne dlho. Postavili ho na mieste, na ktorom mohla pokojne stáť ich privátna vila. „Je to nádherné miesto v oáze desať kilometrov od Marrákeša. Najskôr sme tam chceli mať dom, ale potom sme si povedali, že by bolo škoda postaviť na takom ohromnom kúsku miesta niečo len pre nás. A tak sme vymysleli hotel,“povedala Adriana, od ktorej sa očakáva, že aj po pôrode bude stále pendlovať medzi oboma kontinentmi.

Prečítajte si tiež: