Hoci mal slávneho pradeda - Vavra Šrobára († 83), ktorý sa pred sto rokmi zaslúžil o vznik Československa,  on na seba upozorňoval skôr ako bonviván. Reč je Fedorovi Šrobárovi, ktorý robil vyhadzovača v legendárnom Véčku a nechýbal snáď na každom večierku. Stal sa tak známou bratislavskou postavičkou, ktorú v slovenskom šoubiznise pozná hádam každý. Kde sa objavil, vyrobil poriadny škandál.

Kocom októbra 2018 však jeho kamarát na sociálnej sieti informoval, že hviezda slovenských večierkov nie je na tom vôbec dobre, leží v nemocnici na Antolskej a bojuje o život. Podľa očitých svedkov spadol Fedor vo vchode v centre Bratislavy a pri páde si silno udrel temeno hlavy o zem. Na miesto prišla okamžite záchranka a v nemocnici Šrobára ihneď operovali. Odvtedy bol však v bdelej kóme, previezli ho do bratislavského sanatória, kde ho navštevovali blízki.  Podľa najnovších informácií  Fedor svoj boj o život prehral. "Dnes milí priatelia, bohužiaľ, zomrel náš kamarát, brat a zabávač, ktorého som miloval nadovšetko a navždy budem Fredix nikdy nezabudnem a ďakujem za všetko," napísal o pol dvanástej v noci jeho priateľ. Úprimnú sústrasť rodine i kamarátom! 

Párty tam hore

Ku kondelenciám sa pridávajú aj známi ľudia, medzi nimi politik Boris Kollár. "Je mi to ľúto, poznali sme sa z detstva. Teraz máš Fedor party tam hore, asi ani oni ti neposlali pozvánku, ale ty si mohol kamkoľvek prísť, všade si bol doma. Ale tam hore si ešte fakt nemusel. To je tvoj posledný veľký flám a nerozbi tam Petrovi branu! Hlavne ju neocikaj a nevynadaj mu, hneď zo štartu potrebuješ ňou prejsť. Tak nech ti je tam, Fedorko, dobre a poriadne im to tam roztoč a hlavne v polke žúru opať nezaspi. Nech je ti už dobre a máš konečne pokoj v duši," odkázal mu cez sociálnu sieť Kollár a čosi podobné pridala aj dlhoročná Fedorova kamarátka. "V nebi bude oddnes poriadny žúr...,"napísala.

Vo videu vidíte, ako riskantne Fedor Šrobár žil.

Spomienky na život kráľa bratislavských večierkov, ktorý nastavoval zrkadlo slovenskej smotánke, nájdete vo fotogalérii.