Nikto to nechápe, ale je to tak. Spisovateľ Jozef Heriban síce v septembri podal žiadosť o rozvod, no s manželkou Alenou nehádžu po sebe taniere ani sa nečastujú podrývačnými poznámkami. Skôr naopak, naďalej sa vzájomne podporujú. Ako aj minulý týždeň, keď Alena Heribanová organizovala akciu vo Viedni a jej manžel si na ňu prekvapujúco odskočil.

Podľa našich informácií nešlo o ojedinelý prípad, rozvádzajúci sa manželia trávia čas spoločne pomerne často. Až sa zdá, akoby si chystaný rozvod chceli rozmyslieť.

Ako z amerického filmu

Minulý utorok sa v Slovenskom inštitúte vo Viedni, ktorému šéfuje slovenská moderátorka, konala tlačová konferencie so známymi paralympionikmi - lyžiarkou Claudiou Loeschovou, plavkyňou Sabine Weber-Treiberovou, kanoistom Markusom Swobodom a so stolným tenistom Nicom Langmannom. Išlo o výnimočnú udalosť, veď diskusiu v priamom televíznom prenose vysielal aj športový kanál rakúskej verejnoprávnej ORF. Slovenských divákov však zarazil moment, keď kamera namierila na obecenstvo.

Minulotýždňová diskusia vo Viedni: Vedľa Aleny Heribanovej sedí muž, ktorý sa nápadne ponáša na jej manžela.
Minulotýždňová diskusia vo Viedni: Vedľa Aleny Heribanovej sedí muž, ktorý sa nápadne ponáša na jej manžela.
Zdroj: screenshot

Vedľa Aleny Heribanovej totiž sedel povedomý muž. Účesom aj štýlom obliekania až nápadne pripomínal manžela riaditeľky inštitútu. „Áno, bol som to ja. Náhodou som bol vo Viedni, tak som sa tam zastavil,“ priznal nám Jozef Heriban, že si viedenskú udalosť nenechal ujsť.

Nič sa nezmenilo

Keďže známy spisovateľ a moderátorka zostávajú naďalej priateľmi a nie je nezvyčajné vidieť ich spolu, zaujímalo nás, či rozchod po tridsiatich deviatich rokoch už náhodou nie je pasé. „Všetko je tak, ako to bolo, nič sa nezmenilo,“ potvrdil Jozef Heriban, že k ďalšiemu náhlemu zvratu v ich životoch nedôjde.

Rozchod podľa oficiálnych informácií zvolili obaja po dlhoročnej manželskej kríze, ktorú sa im nepodarilo vyriešiť. Navyše, Alene sa vo Viedni darí - už štyri roky vedie tamojší Slovenský inštitút a najnovšie sa stala prezidentkou Eunic Austria, teda Národnej inštitúcie kultúry Európskej únie. Funkciu bude zastávať jeden rok, takže trvalý návrat domov jej zatiaľ rozhodne nehrozí.