Koncom septembra skonal vo svojom dome v Los Angeles zakladateľ Playboya Hugh Hefner. Mal 91 rokov a v štýle svojho bujarého života si ako miesto posledného odpočinku vybral cintorín Westwood Memorial Park. Hneď vedľa herečky Marilyn Monroe, ktorá bola na titulke prvého vydania jeho erotického magazínu v roku 1953.

1953: Prvé vydanie Playboya. Na titulke bola ikona Marilyn Monroe. Hefner sa dal pochovať vedľa nej.
1953: Prvé vydanie Playboya. Na titulke bola ikona Marilyn Monroe. Hefner sa dal pochovať vedľa nej.
Zdroj: Profimedia

Odvtedy sa na titulke Playboya vystriedalo kopec herečiek, speváčok a športovkýň v Evinom rúchu, a samozrejme, hlavne playmatiek, vrátane Hefnerovej poslednej manželky, o 60 rokov mladšej Crystal Harrisovej (31). Vdova po Hefenrovi teraz exkluzívne prehovorila pre magazín People o tom, ako svoj smútok zvláda. Manželmi boli päť rokov.

Láskavý priekopník a hrdina

„Doteraz som sa nedokázala prinútiť odpísať väčšine ľudí a poďakovať im za kondolencie. Som zlomená. Stále tomu nemôžem uveriť,“ rozhovorila sa pre magazín People čerstvá vdova. „V sobotu sme ho uložili na odpočinok. Na miesto, o ktorom si bol vždy istý, že tam chce stráviť večnosť.“

1961: Hugh Hefner a Bonnie J. Halpinová pózujú Hefnerovom nočnom klube v Chicagu.
1961: Hugh Hefner a Bonnie J. Halpinová pózujú Hefnerovom nočnom klube v Chicagu.
Zdroj: Ed Kitch

„Bol to americký hrdina. Priekopník. Láskavá a pokorná duša, ktorá otvorila svoj život a domov svetu,“ pokračuje Crystal. Minimálne, svetu otvoril bránu svojej rezidencie Charing Cross Road v Los Angeles, ktorá si pamätá nejeden masový bujarý večierok, ale tiež natáčanie filmov a seriálov.

„Cítila som, ako veľmi ma milovať. Aj ja som ho tak milovala. Som vďačná. Dal mi život. Smer. Učil ma byť láskavou. Navždy budem vďačná za to, že som mohla byť po jeho boku, držať ho za ruku a povedať mu, ako veľmi ho milujem. Zmenil mi život, zachránil ma. Každý deň som sa pri ňom cítila byť milovaná. Bol majákom sveta, silou, aká sa nedá s ničím porovnať. Nikdy predtým nebol a nikdy už ani nebude ďalší Hugh M. Hefner,“ povedala uslzená Crystal.

Hefnerove ženy

Crystal bola Hefnerovou treťou manželkou. Keď mala 24 debutovala v Playboyi. O rok neskôr oznámil Hefner ich zasnúbenie na Twitteri. Zobrali sa v roku 2012. Po piatich rokoch ich rozdelila smrť. Podľa predmanželskej zmluvy zdedí vilu v Hollywoode a niekoľko melónov, väčšina majetku pripadne deťom.

Manželia: Napriek vekovému rozdielu si vraj rozumeli.
Manželia: Napriek vekovému rozdielu si vraj rozumeli.
Zdroj: TASR

Hefnerova prvá žena bola Mildred Williamsová, s ktorou sa oženil v roku 1949. Mali dve deti. Hefner tvrdil, že jej bol dlho verný a všetko sa zlomilo potom, čo zistil, že ona jemu nie. Rozviedli sa v roku 1959. Hefner sa druhýkrát oženil v roku 1989. Zobral si playmate zo svojho časopisu Kimberley Conradovú. Rozviedli sa v roku 2010. To sú tri oficiálne ženy. Do postele však dostal údajne až tisíc žien a tiež niekoľko mužov, vraj to bola reakcia na puritánsku výchovu.